Коли обов’язково укладати трудовий договір: роз’яснення ДПС

ДПС нагадує роботодавцям про обов’язковість укладення трудових договорів з найманими працівниками. Використання цивільно–правових угод замість трудових договорів у випадках, коли має місце підпорядкування, контроль та виплата заробітної плати – є порушенням законодавства про працю

ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що трудові відносини роботодавця з найманим працівником необхідно оформити відповідно до законодавства.


Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно–правові угоди, а не трудові договори. Це не відповідає нормам законодавства про працю. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір!


Цивільно–правова угода укладається у разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто особою, яка займається підприємницькою діяльністю.


Як правило, особа є працівником, якщо роботодавець:


  1. призначає таку особу на посаду з певними обов’язками, визначає режим роботи та робочий час;
  2. контролює, як, коли і де особа виконує роботу;
  3. сплачує фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;
  4. платить за процес праці, а не за її результат;
  5. надає матеріали та обладнання для виконання роботи;
  6. надає вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.


Нагадуємо, що порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:


  1. укладення трудового договору;
  2. оформлення наказу про прийняття на роботу;
  3. повідомлення Державної податкової служби.


Джерело: ДПС

Калькулятор розрахунку Штрафу за порушення законодавства про працю – це простий та зручний сервіс, де Ви обираєте самостійно правопорушення, а він генерує розмір штрафу із зазначенням норми законодавства. А також підбере пораду, як уникнути відповідальності.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇