Міністерство охорони здоров’я України повідомило про доопрацювання проєкту Порядку проведення атестації працівників сфери охорони здоров’я, який нині винесено на громадське обговорення.
Згідно з пропозиціями, що винесені МОЗ на громадське обговорення, чергова атестація проводитиметься за місцем роботи, а центральні та регіональні атестаційні комісії будуть ліквідовані. Окрім того, планується ввести єдиний документ про професійну кваліфікацію, при цьому кваліфікаційні категорії будуть скасовані, також буде введена єдина номенклатура спеціальностей та єдиний порядок атестації для всіх медичних працівників.
У Міністерстві підкреслюють, що запропоновані зміни щодо атестації запрацюють після завершення режиму воєнного стану. Водночас положення, що стосуються безперервного професійного розвитку (БПР), номенклатури спеціальностей та нових форм сертифікатів, почнуть діяти одразу після затвердження Порядку.
Нова модель атестації працівників сфери охорони здоров’я включатиме єдину номенклатуру спеціальностей та єдиний порядок атестації замість п’яти. Вони поширюватимуться на лікарів, фармацевтичних працівників, медсестер та інших фахівців з медичною освітою, фахівців з реабілітації та професіоналів з немедичною освітою. Порядок визначає такі поняття як «професійна кваліфікація» та «спеціальність» із врахуванням особливостей сфери охорони здоров’я.
Передбачено єдиний документ про профкваліфікацію – замість сертифіката спеціаліста та кількох посвідчень про кваліфікаційні категорії буде видаватися Сертифікат про присвоєння/підтвердження профкваліфікації. Він вестиметься протягом усього строку професійної діяльності за спеціальністю.
Порядок дозволяє атестуватися за місцем роботи не лише працівникам закладів охорони здоров’я, а й спеціалістам з організації й управління охороною здоров’я та організації й управління фармацією, які працюють в органах охорони здоров’я.
Для фармацевтів, медсестер та професіоналів з вищою немедичною освітою планують скасувати такі складники атестації, як проходження передатестаційного циклу (ПАЦ), подання звіту про професійну діяльність за останні три роки, отримання рецензії на звіт від іншого спеціаліста, проведення співбесіди з працівником.
Проєкт наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку атестації працівників сфери охорони здоров’я та внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» за посиланням.
МОЗ пропонує надсилати зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці до 21 березня 2025 року у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства:
- вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, (e-mail: moz@moz.gov.ua);
- або електронну адресу: m.o.bomko@moz.gov.ua.
Джерело: Аптечна професійна асоціація України