В трудовій книжці відсутній запис про переведення: чи треба оцифровувати додаткові документи

Підставою для зарахування страхового стажу будуть саме дані, наявні в Реєстрі застрахованих осіб, з урахуванням сплати єдиного соціального внеску, тож додаткові підтверджуючі документи не потрібні

У Пенсійного фонду України (далі – ПФУ) запитали:


Перед оцифруванням трудової книжки звернула увагу на те, що в 2008 році відсутній запис про переведення мене на іншу посаду на підприємстві, з якого я звільнилася в 2015 році. Чи потрібно мені додавати для оцифрування документи, які підтверджують факт переведення?


В ПФУ відповіли, що не потрібно додавати документи, якщо цей період роботи не дає право на пільгову пенсію.


Так, трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.


З 01 січня 2004 року інформація про страховий стаж зараховується лише за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.


Періоди трудової діяльності до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу згідно із Законом України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення», а після 01.01.2004 - за Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».


Отже, підставою для зарахування страхового стажу будуть саме дані, наявні в Реєстрі застрахованих осіб, з урахуванням сплати єдиного соціального внеску, тож додаткові підтверджуючі документи не потрібні.


Зверніть увагу! Якщо ви працювали на підприємстві, яке дає право на пільгову пенсію, то для зарахування саме пільгового стажу потрібні підтверджуючі документи:


  1. довідки;
  2. витяги з наказів по підприємству тощо.


Джерело: ПФУ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇