Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного страхування (далі - реєстр) - це унікальна база даних, що накопичується і підтримується в актуальному стані та є одним із головних державних реєстрів України. Слід зазначити, що реєстр застрахованих осіб пов’язаний з іншими базами даних, з іншими державними реєстрами
Громадяни, що досягнули повноліття і почали працювати, стають застрахованими особами. На кожну застраховану особу у реєстрі створюється персональна електронна облікова картка з унікальним номером, в якій накопичується важлива інформація, що характеризує стан людини в системі державного пенсійного страхування та в системі соціального захисту загалом.
Інформація з реєстру використовується у всіх процесах пенсійного страхування та переважній більшості процесів соціального забезпечення. Наприклад, забезпечення соціальних прав громадян через втрату працездатності або втрату годувальника, безробіття (пов’язане з незалежними від людини обставинами), досягнення пенсійного віку, призначення житлових субсидій чи пільг тощо.
У реєстрі міститься інформація про застрахованих осіб: основні анкетні-ідентифікаційні дані осіб (ПІБ, ідентифікаційний код, паспортні дані), дані про набутий страховий стаж, відомості про період трудових відносин, відомості щодо нарахованої заробітної плати/доходу, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу, відомості про особливі умови праці, відомості про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, дані електронної пенсійної справи, дані електронної трудової книжки, інформація з Електронного реєстру листків непрацездатності тощо.
За допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України кожен громадянин може дистанційно отримувати інформацію про себе з реєстру застрахованих осіб та вирішувати питання пов’язані із реєстраційними даними.
Тож, у разі виявлення неактуальних або помилкових відомостей, наприклад, помилка у реєстраційному номері облікової картки платника податків (РНОКПП), даті народження, паспортних даних, слід подати «Анкету для внесення змін в Реєстрі застрахованих осіб» додавши до неї документи, що підтверджують оновлення або уточнення даних, наприклад, свідоцтво про шлюб, паспорт, РНОКПП.
Найзручніший спосіб подати Анкету - дистанційний, за допомогою вебпорталу. Також Анкету можна подати особисто, звернувшись до найближчого територіального органу Пенсійного фонду (сервісного центру).
Для оновлення особистих даних в реєстрі застрахованих осіб потрібно:
- авторизуватися на вебпорталі електронних послуг за допомогою за кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
- у розділі «Комунікації з ПФУ» обрати пункт «Анкета для внесення змін в Реєстрі застрахованих осіб»;
- заповнити екранну форму анкети;
- додати скановані копії документів, що підтверджують зміну даних;
- поставити позначку щодо згоди на обробку персональних даних, підписати анкету КЕП та натиснути «Відправити до ПФУ».
- Після надсилання заяви, на екрані з’явиться повідомлення «Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ».
Результат обробки можна переглянути в особистому кабінеті в розділі «Мої звернення», за результатом опрацювання Анкети звернення набуде статусу «Виконано».
Джерело: ПФУ