Декларація з податку на прибуток підприємств зазнає змін

Мінфін пропонує внести зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Зміни стосуються приведення форми декларації у відповідність до нових норм Податкового кодексу України, закріплених у законах, що набрали чинності у 2024 році

На вебпорталі Державної податкової служби України у розділі «Для громадськості» підрозділі «Взаємодія з громадськістю» > «Консультації з громадськістю» > «Проєкти не регуляторних актів» розміщено проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – проєкт наказу).


Проєкт наказу підготовлено з метою реалізації положень Закону України від 10.10.2024 №4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон №4015) та Закону України від 04.12.2024 №4113-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон №4113). 


Основною метою підготовки проєкту наказу є приведення форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, у відповідність до положень Податкового кодексу України.


Основні положення проєкту наказу


1. Законом №4015 внесено зміни та доповнення до ПКУ щодо викладення в новій редакції положення про встановлення:


1) базової (основної) ставки податку у розмірі 25 відсотків для цілей:


  1. оподаткування прибутку фінансової установи (крім страховика);
  2. оподаткування скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії фінансової установи (крім страховика);
  3. застосування положень щодо сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток під час виплати дивідендів фінансовою установою (крім страховика);


2) розміру авансового внеску, який сплачується платниками податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти.


2. Законом № 4015 доповнено Кодекс положеннями щодо особливостей оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним:


  1. встановлено розмір авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним;
  2. порядок сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств.


3. Законом №4015 доповнено Кодекс положеннями щодо особливостей визначення мінімального податкового зобов’язання у період з 01 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.


4. Законом №4113 доповнено Кодекс положеннями щодо невключення до бази оподаткування операцій резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення та страхових платежів.


У зв’язку із цими Змінами форма Податкової декларації приводиться у відповідність до положень ПКУ.


Додаткові матеріали


  1. ПРОЄКТ наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств»;
  2. Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897;
  3. Додаток МПЗ-З до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
  4. Додаток ЩАВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
  5. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».


Джерело: ДПС

Зверніть увагу, що Мінфін наказом від 05.12.2024 №621 «Про затвердження Змін до додатків до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ №621) затвердив зміни до додатків до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Також, до Наказу №621, наказом від 24.12.2024 №659 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 05 грудня 2024 року №621» Мінфін вніс косметичні зміни. Детальніше за посиланням.