Інклюзивність у будівництві: роль шрифту Брайля для безбарʼєрного середовища

В ДІАМ пояснюють, що тактильні інформаційні покажчики зі шрифтом Брайля є одним з елементів інклюзивності для побудови безбарʼєрного середовища та обовʼязково повинні бути встановлені на обʼєктах будівництва відповідно до проєктних рішень

В ДІАМ нагадують, що 04 січня відзначають Всесвітній день шрифту Брайля - мови можливостей, яка відчиняє двері до освіти, кар’єри та повноцінного життя для людей із порушеннями зору. Цей тактильний шрифт з комбінацій рельєфних крапок дозволяє передавати літери, цифри, ноти, наукові та математичні символи.


Тактильні інформаційні покажчики зі шрифтом Брайля є одним з елементів інклюзивності для побудови безбарʼєрного середовища та обовʼязково повинні бути встановлені на обʼєктах будівництва відповідно до проєктних рішень. Це регулюється чинною ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд", з урахуванням якої повинні проєктуватись та будуватись обʼєкти й споруди.


Тактильні інформаційні покажчики можуть встановлюватись ззовні та всередині обʼєкта, позначати номер поверху на поручнях чи перилах сходів та наличниках дверей входу до ліфта; номер поверху біля кнопок у ліфтах, кнопок виклику чи зв’язку з персоналом; номери кабінетів; інші об’єкти за необхідності тощо.


В цей день, в ДІАМ нагадують на важливості створення рівного доступу до будівель і споруд для всіх людей. І закликають замовників будівництва неухильно дотримуватись вимог законодавства та державних будівельних норм.


В ДІАМ нагадують про розʼяснювальні матеріали, які допоможуть у підготовці обʼєкта до прийняття в експлуатацію, в тому числі для створення доступного середовища.


Ознайомитися з пам’яткою від ДІАМ, де зібрані основні елементи інклюзивності, які мають бути виконані на об’єкті, можна за посиланням та з відеорозʼясненнями.


Джерело: ДІАМ