Мінфін пропонує затвердити нові Правила продажу товарів МБТ громадянам

Правила продажу товарів магазинами безмитної торгівлі потребують оновлення. Мінфін, в нових правилах пропонує уточнити умови реалізації товарів, ввести єдину форму етикеток, встановити обов’язкову відеофіксацію касових зон, визначати особливості зберігання товарів та участі митних органів в інвентаризації

На сайті Мінфіну опубліковано до обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі громадянам».


Проєкт постанови розроблено з метою оновлення правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі (далі – МБТ) та приведення їх у відповідність до законодавства України.


Зокрема, проєктом постанови запропоновано затвердити нові Правила продажу товарів МБТ громадянам та одночасно визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1089 «Про затвердження Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі».


У Правилах продажу товарів МБТ громадянам запропоновано, зокрема:


  1. визначити умови реалізації товарів МБТ, тобто норми Правил продажу товарів МБТ, яких мають дотримуватися суб’єкти господарювання, що мають дозволи на відкриття та експлуатацію МБТ, стосовно приймання, зберігання, продажу товарів МБТ, роботи та діяльності МБТ, організації та проведення операцій з товарами, документального оформлення їх продажу громадянам;
  2. конкретизувати сферу торгівлі, у якій МБТ провадять свою діяльність;
  3. оснастити робочі місця касових зон торговельного залу (залів) відеокамерами;
  4. затвердити єдину форму етикетки для маркування товарів в МБТ;
  5. конкретизувати в розрахунковому документі з продажу товару в МБТ обов’язковість вказання реквізиту паспортного документа;
  6. передбачити можливість присутності митних органів під час проведення інвентаризації товарів у МБТ його утримувачем;
  7. передбачити зберігання товарів у МБТ таким чином, щоб посадова особа митного органу могла провести їх перевірку.


Проєкт постанови та аналіз її регуляторного впливу оприлюднені на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України у рубриці «Проекти регуляторних актів для обговорення/Проекти регуляторних актів для обговорення у 2025 р.» розділу «Законодавство».


Зауваження та пропозиції щодо змісту проєкту постанови можна надавати протягом місяця з дня оприлюднення проєкту постанови та відповідного аналізу регуляторного впливу у письмовій та/або електронній формі.


Джерело: Мінфін