Звіт про діяльність колективного засобу розміщування: інструкція

Раз на рік, до 28 лютого, юридична особа зобов’язана пройти опитування від Держстату і подати Звіт про діяльність колективного засобу розміщування (форма №1-КЗР (річна)). Як її заповнити, та що вказувати у відповідях на питання у статті


Хто подає Звіт про діяльність колективного засобу розміщування ф. №1-КЗР (річна)


Звіт про діяльність колективного засобу розміщування (форма №1-КЗР (річна), далі – Форма)) заповнюють та подають лише юридичні особи.


У випадку коли є відокремлені підрозділи Форма буде містити інформацію в цілому по підприємству, включаючи дані її філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів.


Строки подання Звіт за формою №1-КЗР (річна)

Форма подається один раз на рік не пізніше 10-го квітня.

Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то Форму подають в перший робочий день після нього.  


Куди подавати Звіт про діяльність колективного засобу розміщування


Звіт про діяльність колективного засобу розміщування подається до територіального органу Держстатистики.


Яка відповідальність за неподання Звіт за формою №1-КЗР (річна)


За неподання статистичної звітності передбачена адміністративна відповідальність, яка встановлена ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі – КпАП). 


Так, за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статспостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням накладають штраф. Розмір штрафу від 10 до 15 НМДГ (від 170 грн до 255 грн). 


При повторному вчиненні правопорушення особою, на яку вже накладалося адміністративне стягнення протягом року, розмір штрафу збільшується і становить від 15 до 25 НМДГ (від 255 грн до 425 грн). 


Разом з цим у ст. 244-3 КпАП передбачено, що від імені органів державної статистики розглядати справи і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу. Тобто для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Анкети, органам статистики не потрібно звертатися до суду.

 

Проте під час воєнного стану, а також протягом 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуться (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).


Форма подання Звіт про діяльність колективного засобу розміщування


Наказом Держстату від 15.04.2024 №116 Про затвердження форми державного статистичного спостереження №1-КЗР (річна) «Звіт про діяльність колективного засобу розміщення» вводиться в дію ця форма, починаючи зі звіту у 2025 році за 2024 рік.


Отже, у 2025 році подаємо форму №1-КЗР за формою затверджену у наказі №116.

Завантажуйте бланк Звіт про діяльність колективного засобу розміщування №1-КЗР (річна)

Порядок заповнення Звіт за формою №1-КЗР (річна)


Порядок заповнення Форми наведено у роз’ясненні Держстату від 07.06.2023 №19.1.2-12/17-243 щодо показників форми державного статистичного спостереження №1-КЗР (річна) «Звіт про діяльність колективного засобу розміщення».


Значення показників форми мають формат представлення в цілих числах.


Показники форми ґрунтуються на даних внутрішніх документів обліку та інших документів, передбачених чинним законодавством:


  1. реєстраційних карток,
  2. відомостей про прибуття і вибуття осіб, які перебували у колективному засобі розміщення (КЗР),
  3. тощо.


Анкету умовно можна поділити на 2 частини: загальна та відповіді на питання. 


Загальна частина містить ідентифікаційні дані респондента (заповнюються окремими строфами):


  1. ідентифікаційний код ЄДРПОУ,
  2. найменування,
  3. місцезнаходження (юридична адреса) поштовий індекс, назва області / АР Крим, назва району, назва територіальної громади, назва населеного пункту, назва району у місті, назва вулиці / провулку, площі тощо, № будинку, № корпусу, № квартири / офісу),
  4. адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса) поштовий індекс, назва області / АР Крим, назва району, назва територіальної громади, назва населеного пункту, назва району у місті, назва вулиці / провулку, площі тощо, № будинку, № корпусу, № квартири / офісу).
Зверніть увагу! У цій частині вносять 2 адреси: місцезнаходження (юридична адреса) та адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса)

У наступному блоці зазначається Код території відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) за юридичною адресою. Код території визначається автоматично.


Увага! Якщо у підприємства відсутні дані для анкети, то у блоці «Інформація щодо відсутності даних» проставляється спеціальна позначка «V» у відповідному прямокутнику, а також треба у відведеному місці зазначити одну з наведених нижче причин відсутності даних:


  1. не здійснюється вид економічної діяльності, який спостерігається,
  2. одиниця припинена або перебуває в стадії припинення,
  3. тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники/карантинні обмеження,
  4. проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці,
  5. відсутнє явище, яке спостерігається.


Показники форми щодо загальних відомостей, місткості та номерного фонду колективних засобів розміщення (далі – КЗР) відображають дані станом на кінець звітного періоду:


  1. на кінець звітного року – для цілорічних КЗР,
  2. на кінець звітного сезону – для сезонних КЗР.


Опитувальник складається з 4 розділів.


Розділ І. Загальні відомості про КЗР


Показники щодо типу КЗР можуть містити одну позначку. На питання 1 проставляється позначка «V» в одному із рядків 01, або 02 або 03.


Якщо позначку містить показник «Готелі та аналогічні засоби розміщення (готель, мотель)», то значення показників щодо кількості місць у КЗР і кількості номерів у готелях та аналогічних засобах розміщення (готелях, мотелях) містять дані.


Якщо позначку містить один із показників «Засоби розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання (хостел, будинок відпочинку, пансіонат відпочинку, база відпочинку, туристська база, гірський притулок)» або «Кемпінги та стоянки для житлових автофургонів і причепів», то значення показника щодо кількості місць містить дані, а показник щодо кількості номерів у готелях та аналогічних засобах розміщення відповідно даних не містить. 


На питання 2 надається відповідь на питання та проставляється позначка «V» в одному із рядків або 27 («Так») або 28 («Ні»).


Показник «Чи є у КЗР спеціально обладнані номери (кімнати) для осіб з інвалідністю (уключаючи осіб з інвалідністю на візках)» може містити тільки одну позначку щодо наявності або відсутності в КЗР спеціально облаштованих номерів чи кімнат. Ці номери чи кімнати можуть також мати спеціальні засоби для осіб з інвалідністю зору та слуху. Такі номери чи кімнати, крім осіб з інвалідністю, можуть надаватися для ночівлі всім іншим особам. 


На питання 3, рядок 30-1, вказують дані щодо кількості днів роботи КЗР протягом звітного періоду, тобто кількості днів, протягом яких заклад фактично надавав місця для ночівлі.


Значення цього показника не може бути більшим за значення показника щодо кількості ночівель (усього) та не може перевищувати 365 днів.


Розділ ІІ. Місткість і номерний фонд КЗР


У рядок 31 вносять інформацію щодо загальної кількості місць у КЗР, тобто кількості ліжок у всіх номерах (кімнатах) станом на кінець звітного періоду. Цей показник не охоплює даних щодо тимчасових (додаткових) місць і місць у тих номерах, які постійно зайняті не за прямим призначенням, наприклад, здані в оренду під офіси, установи, надані для постійного проживання персоналу КЗР тощо.


Рядок 32 містить інформацію щодо кількості номерів у готелях та аналогічних засобах розміщення (готелях, мотелях) станом на кінець звітного періоду.


Цей показник не містить інформацію щодо тих номерів, які постійно зайняті не за прямим призначенням, наприклад, здані в оренду під офіси, установи, надані для постійного проживання персоналу КЗР тощо.


Значення показника щодо кількості номерів не може перевищувати значення показника щодо кількості місць. 


Розділ IІІ. Відомості про осіб, що перебували у КЗР


У цьому розділі вказують кількість випадків прибуття осіб до КЗР та кількість ночівель. Показники заповнюються в цілих числах.


Рядок 39 містить дані щодо всіх осіб, які перебували у КЗР протягом звітного періоду, у тому числі іноземців. Цей показник не містить інформації про осіб, які не мали ночівлі в КЗР або перебували в ньому менше 12 годин.


Показник щодо кількості ночівель містить інформацію про загальну кількість ночівель усіх осіб, які перебували у КЗР протягом звітного періоду, у тому числі іноземців.


При вимірюванні тривалості перебування у КЗР у днях кількість ночівель може становити число днів мінус одиниця. Ночівлею також можна вважати перебування особи у КЗР менше 24 годин, але більше ніж 12 годин.


Якщо є дані щодо кількості випадків прибуття осіб до КЗР (усього, із них іноземців), то відповідно мають бути дані щодо кількості ночівель (усього, із них іноземців) і навпаки.


Дані показника щодо кількості ночівель (усього, із них іноземців) можуть бути більшими або дорівнювати даним показника щодо кількості випадків прибуття осіб до КЗР (усього, із них іноземців) відповідно. 


Дані показника щодо кількості ночівель (усього) не можуть перевищувати максимальну кількість місць, яку КЗР спроможний надати відвідувачам для ночівлі за звітний період, тобто добуток показників щодо кількості місць і щодо кількості днів, протягом яких КЗР фактично надавав місця для ночівлі.


Дані показників щодо кількості випадків прибуття осіб до КЗР (усього) та кількості ночівель (усього) можуть бути більшими або дорівнювати даним показників щодо кількості випадків прибуття іноземців до КЗР і кількості ночівель іноземців відповідно.


Рядок 41 відповідно містить дані щодо іноземців з усієї кількості осіб, що перебували у КЗР. Даний показник може дорівнювати «0», як в колонці «1» так і в колонці «2».


Розділ IV. Розподіл іноземців за країнами, з яких вони прибули


Показники щодо розподілу іноземців за країнами, з яких вони прибули, уміщують інформацію щодо випадків прибуття та ночівель іноземців у КЗР упродовж звітного періоду та країн, з яких вони прибули, відповідно до Переліку кодів країн світу для статистичних цілей (далі – ПККС), затвердженого наказом Державної служби статистики України від 08.01.2020 №32.


Показники щодо розподілу іноземців за країнами, з яких вони прибули, не містять даних щодо випадків прибуття та ночівель громадян України у КЗР, тобто значення показників для країни «Україна» дорівнюють нулю. 


Показники щодо розподілу іноземців за країнами, з яких вони прибули, містять інформацію щодо назви та цифрового коду країни згідно із ПККС.


У стовпчику «А» проставляється назва іноземної країни.


У стовпчику «Б» проставляється код країни у формі автоматично (вибір із довідника ПККС).


Показник щодо кількості випадків прибуття іноземців до КЗР (стовпчик «1») уміщує інформацію про кількість іноземців (за країнами), які впродовж звітного періоду мали ночівлю в КЗР або перебували в ньому не менше 12 годин.


Сума даних за цим показником (за країнами) відповідає даним показника щодо кількості випадків прибуття осіб до КЗР (із них іноземців).


Показник щодо кількості ночівель іноземців (стовпчик «2») уміщує інформацію про кількість ночівель іноземців у КЗР (за країнами) за звітний період. Сума даних за цим показником (за країнами) відповідає даним показника щодо кількості ночівель (із них іноземців).


Дані за кожним показником щодо кількості ночівель іноземців (за країнами) мають бути більшими або дорівнювати даним за кожним показником щодо кількості випадків прибуття іноземців до КЗР (за країнами).


Сума даних за показником щодо кількості ночівель іноземців (за країнами) має бути більшою або дорівнювати сумі даних за показником щодо кількості випадків прибуття іноземців до КЗР (за країнами).


За наявності даних щодо кількості ночівель іноземців відображаються дані щодо кількості випадків прибуття іноземців до КЗР (за країнами відповідно).


За наявності даних щодо кількості випадків прибуття іноземців до КЗР (за країнами) та кількості ночівель іноземців (за країнами) показники щодо назви та коду країни відповідно вміщують дані.


Підписується Форма №1-КЗР керівником або особою, що відповідальна за достовірність наданої інформації із зазначенням повного імені та прізвища підписанта.


Також вказуються номер телефону та електронна пошта підписанта.


Як подавати Звіт про діяльність колективного засобу розміщування


Починаючи з 1 січня 2023 року Форму №1-КЗР подають виключно в електронній формі.  


Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику» передбачено, що статзвітність та фінзвітність респонденти-юрособи, відокремлені підрозділи юросіб, розташовані на території України, відокремлені підрозділи юросіб України, розташовані за кордоном, фізособи-підприємці подають виробникам офіційної статистики виключно в електронній формі.


Зробити це можна через Кабінет респондента на сайті Держстату.


Аліна ЛАКІС, редактор 7eminar


Бланк документу:


Звіт про діяльність колективного засобу розміщення / № 1-КЗР (річна)