Держпраці про мінімальні оклади для медпрацівників у державних та комунальних закладах

Кабмін встановив мінімальні розміри оплати праці для медичних працівників, фармацевтів та фахівців з реабілітації у державних і комунальних закладах охорони здоров'я. Зокрема, лікарі та фармацевти мають отримувати не менше 20 000 гривень на місяць, а інші фахівці – не менше 13 500 гривень. В Держпраці роз'яснили хто має дотримуватись цих вимог, а на кого вони не поширюються

Умови оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я врегульовані, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 №28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я» (далі – Постанова №28).


Відповідно до п.п. 1 п. 1 Постанови №28 в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці установлюється в межах фонду оплати праці на рівні не менше:


  1. 20000 гривень для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров'я (крім лікарів-інтернів), посади фармацевтів у закладах охорони здоров'я (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров'я у закладах охорони здоров'я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров'я;
  2. 13500 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров'я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів).

Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру враховуються основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Підпунктом 3 п. 1 Постанови №28 визначено, що вимоги п.п. 1 цього пункту не поширюються на:


  1. державні та комунальні заклади охорони здоров'я, які мають укладені з Національною службою здоров'я договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, якщо витрати на оплату праці з нарахуваннями за поточний місяць, що розраховані відповідно до абзаців третього і четвертого підпункту 1 цього пункту, перевищують 85 відсотків отриманих у поточному місяці грошових коштів з урахуванням накопичених залишків;
  2. медичних працівників, які залучені виключно до надання первинної медичної допомоги (лікарів або інших медичних працівників, які працюють під керівництвом таких лікарів), у разі, коли лікаря обрали менше ніж 70 відсотків пацієнтів оптимального обсягу практики первинної медичної допомоги.


Джерело: лист Держпраці від 27.11.2024 №1808/2.3/2.1-ЗВ-24а