Військовий збір для військовослужбовців

З 01.12.2024 набрав чинності Закон України №4015-ІХ, який вносить зміни до Податкового кодексу щодо військового збору. Для певних категорій ставка військового збору залишилася на рівні 1,5%. Окрім того, доходи, що виплачуються працівникам правоохоронних органів та військовим, під час воєнного стану, не підлягають оподаткуванню військовим збором

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що Закон України від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку прийняття на військову службу та проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України» (далі – Закон) набрав чинності з 1 грудня 2024 року, крім окремих його пунктів, для яких встановлено інший порядок набрання ними чинності (пункт 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону).


Законом внесені зміни та доповнення до низки законодавчих актів України, зокрема, до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині підвищення ставки військового збору до 5 відсотків від об’єкта оподаткування (крім окремих категорій платників цього збору, для яких ставка залишається на рівні 1,5 відсотка).


Так, для низки громадян ставка військового збору залишається 1,5 відсотків від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1 пп. 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, а саме для:


  1. військовослужбовців та працівників Збройних Сил України;
  2. Служби безпеки України;
  3. Служби зовнішньої розвідки України;
  4. Головного управління розвідки Міністерства оборони України;
  5. Національної гвардії України;
  6. Державної прикордонної служби України;
  7. Управління державної охорони України;
  8. Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
  9. Державної спеціальної служби транспорту.


Крім того, залишено без змін положення ПКУ, відповідно до яких у період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників:


  1. правоохоронних органів;
  2. військовослужбовців та працівників Збройних Сил України;
  3. Національної гвардії України;
  4. Служби безпеки України;
  5. Служби зовнішньої розвідки України;
  6. Державної прикордонної служби України;
  7. осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців;
  8. працівників Міністерства внутрішніх справ України;
  9. Управління державної охорони України;
  10. Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
  11. інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.


Джерело: ДПС