На момент працевлаштування матері старшій дитині вже виповнилось 15 років: що з додатковою відпусткою на дітей

Жінка, не має права на додаткову оплачувану відпустку як мати двох дітей віком до 15 років, якщо на момент працевлаштування її старшій дитині виповнилося 15 років

Чи має право жінка, яка працевлаштувалася на підприємство в червні 2024 року на додаткову відпустку, як мати двох дітей віком до 15 років, якщо її старшій дитині у квітні 2024 року виповнилося 15 років

Відповідно до ст. 2 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон №504), право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі — підприємство).


Відповідно до вимог ст. 19 Закону №504 одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

На момент початку трудових відносин з підприємством, жінка вже втратила статус матері, яка має двох або більше дітей віком до 15 років. Отже, вона вже не має права на зазначену відпустку.

Джерело: Держпраці