Нюанси складання ПН при постачанні товарів оборонного призначення

У графі 8 розділу Б податкової накладної, складеної за операціями з постачання товарів на митній території України, які підлягають звільненню від оподаткування відповідно до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, зазначається код ставки 903

Товариство є виробником засобів оборонного призначення далі – Товари. Платник податків в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) запитав:


  1. який код ставки слід зазначити в податковій накладній, складеній за операціями з постачання на митній території України Товарів, у разі, якщо їх покупцями є установи, зазначені у пп. 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ;
  2. який код ставки слід зазначити в податковій накладній, складеній за операціями з постачання на митній території України Товарів, у разі, якщо їх покупцями є фізична особа – підприємець, який є виконавцем (співвиконавцем) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель?


Податківці пояснили, що правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.


Правила формування і коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ, а також складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) встановлено статтями 187, 192, 198 і 201 ПКУ.


Згідно з пунктами 201.1, 201.3, 201.5, 201.7 та 201.10 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.


Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).


Для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні.


У разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування податком.


Податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування ПДВ, підлягають реєстрації в ЄРПН.


Форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі - Порядок №1307).


Відповідно до пп. 6 п. 16 Порядку №1307 у графі 8 розділу Б податкової накладної зазначається код ставки податку на додану вартість, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються.


Зокрема, у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, у графі 8 зазначається код ставки 903.


Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів зазначених вище, та опису питань, наявних у зверненні, ДПС повідомило таке.


У графі 8 розділу Б податкової накладної, складеної за операціями з постачання товарів на митній території України, які підлягають звільненню від оподаткування відповідно до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, зазначається код ставки 903.


Джерело: ІПК від 29.11.2024 №5490/ІПК/99-00-21-03-02