Вихід з Дія Сіті без виконання всіх критеріїв: чи буде аудит і штрафи

ТОВ - резидент Дія Сіті - стартап, з моменту набуття статусу і до 31 грудня наступного за набуттям року так і не став відповідати вимогам за кількістю та зарплаті. Податки із зарплати платили, ПДФО 5%, але різницю в 13% доплачували, ВЗ 5%, ЄСВ нараховували повністю від нарахованої зарплати. Річний аудит ще не проходили. Якщо зараз відмовимося від резидентства через подання заяви до Мінцифри добровільно, чи потрібно все одно проходити аудит за 225 рік? Чи будуть через це якісь донарахування податків?

3

13


👆 Таке питання надійшло до сервісу «AI-Консультант». Наш AI-Консультант проаналізував ситуацію та надав детальну відповідь 🤖, яку перевірили експерти редакції:


ТОВ-стартап може не проходити аудит і не подавати звіт за 2025 рік у разі добровільної відмови від статусу резидента Дія Сіті; окремих донарахувань податків лише через це не передбачено, але пільговий режим діє тільки до дати втрати статусу.


Обґрунтування


Обов’язок резидента Дія Сіті відповідати вимогам протягом усього строку та подавати звіт про відповідність разом із незалежним висновком аудитора. Такий звіт подається щороку до 1 червня за попередній рік (ст. 13 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 №1667-IX).


Неподання звіту та/або аудиторського висновку є підставою для втрати статусу резидента Дія Сіті (ст. 13 Закону №1667-IX). Водночас у разі добровільної відмови від статусу цей наслідок фактично втрачає значення, оскільки статус припиняється за заявою.


Закон не встановлює окремих фінансових санкцій саме за неподання аудиторського висновку чи звіту. Наслідок виключно втрата статусу і, відповідно, права на спеціальний режим оподаткування з дати втрати такого статусу (ст. 13 Закону №1667-IX).


Якщо товариство подасть заяву про припинення статусу резидента до граничного строку подання звіту за 2025 рік, обов’язок подавати цей звіт та проходити аудит фактично припиняється з дати втрати статусу.


При цьому за період, коли статус ще діяв, застосування пільг повинно відповідати вимогам резидента Дія Сіті, і контролюючий орган має право перевіряти це в межах податкового контролю (ст. 19¹, 20 ПКУ).


Підсумок


Доцільно подати заяву про добровільну відмову від статусу до граничної дати звітування тоді аудит не потрібен, а пільговий режим застосовується лише до дати втрати статусу.



Джерело: АІ-консультант 7eminar


Читайте більше:


Резиденти Дія Сіті: реєстрація, податки, звітність

Статус критично важливого підприємства для резидента Дія Сіті: для кого діють зміни з 15.11.2025

Працівники Дія Сіті: заробітна плата, лікарняні, відпускні, відображення у Податковому розрахунку

Гіг-спеціалісти резидента Дія Сіті: винагорода, лікарняні, оплачувана перерва, відображення у Податковому розрахунку

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: інструкція із заповнення та подання

3

13

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

35

65872

4

1526

4

20

1

10

3

59

3

14

1

23

8

2181

5

1317

4

27

4

148

5

6661

8

3378

4

19

4

1075

4

23

4

9

4

176

5

98