- Нормативне підгрунтя змін
- Які зміни запроваджуються у сфері автоматичного взяття / зняття на / з обліку
- Висновки
Нормативне підгрунтя змін
Постановою КМУ від 25.09.2025 №1203 «Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (дал – Постанова №1203) було внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (постанова КМУ від 30.12.2022 №1487).
Які зміни запроваджуються у сфері автоматичного взяття / зняття на / з обліку
Вік особи | Особливості автоматичної постановки на військовий облік | Примітки / коментар |
17 років | Дата постановки на облік:
Як стати на облік:
Взяття на облік:
| Якщо не встигли стати на облік з 01.01 до 31.07, то такі громадяни беруться на облік лише після особистого прибуття до ТЦК та СП. Ці зміни для роботодавця не мають суттєвих змін. За бажанням можна провести роз’яснювальну роботу на підприємстві. |
від 25 до 60 років | Особи, які не перебувають на військовому обліку беруться на такий облік автоматично на підставі відомостей, отриманих Міноборони від наступних реєстрів:
Взяття на облік:
| Тепер такі особи будуть взяті на облік автоматично і повинні надати ВОД роботодавцю для коректного ведення військового обліку. Відповідальні за військовий облік можуть провести позапланове звіряння даних Списків із ВОД для уникнення штрафів за порушення у сфері військового обліку. |
60 років | Зняття з обліку:
| У Списках військового обліку протягом семи днів з дня досягнення особами граничного віку перебування в запасі роблять відмітку «Виключено з військового обліку за віком» у відповідній графі списків персонального військового обліку. |
Висновки
- Ці зміни передбачені для спрощення взаємодії між громадянами та ТЦК, дозволить зменшити черги в ТЦК та зробити процеси прозорішими.
- Також цифровізація повноважень ТЦК є однією із ключових напрямків програми дій Уряду на 2025 – 2026 рр: формування екосистеми е-ТЦК і впровадження електронних сервісів для військовозобов’язаних.
Аліна ЛАКІС, редакторка 7eminar
Читайте більше:
Онлайн-ВЛК і «е-ТЦК»: плани Уряду до кінця 2025 року
Е-кабінет підприємства для військового обліку та зміни в бронюванні: чого очікувати у грудні 2025
Автоматична постановка та зняття з військового обліку: з 2 жовтня