ГУ ДПС у м. Києві повідомляє, що причини відмови у реєстрації реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) визначені пунктом 8 глави 2 розділу ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
Контролюючий орган відмовляє в реєстрації РРО протягом двох робочих днів після отримання реєстраційної заяви за ф. 1-РРО, якщо, зокрема:
- РРО вже зареєстрований;
- модель (модифікацію) РРО не включено або виключено з Державного реєстру РРО;
- РРО не відповідає сфері застосування, зазначеній в реєстраційній заяві;
- ЦСО не включено до Реєстру Центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій;
- щодо господарської одиниці, вказаної у заяві, суб'єкт господарювання не повідомив про такий об'єкт оподаткування контролюючий орган або згідно з таким повідомленням відповідний об'єкт є закритим чи не експлуатується суб'єктом господарювання;
- суб'єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- суб'єкт господарювання не перебуває на обліку в контролюючому органі, до якого подано реєстраційну заяву;
- у контролюючому органі наявні відомості про РРО як про викрадений.
За наявності підстав для відмови в проведенні реєстрації РРО контролюючий орган надає або надсилає (поштовим відправленням або на електронну пошту) суб’єкту господарювання повідомлення про відмову у проведенні реєстрації РРО із зазначенням підстав для такої відмови або про таку відмову повідомляє у другій квитанції у разі подання реєстраційної заяви за ф. №1-РРО в електронній формі.
Причини відмови у реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) визначені пунктом 6 розділу II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547».
Відмова у реєстрації ПРРО формується у випадках, якщо:
- автоматизованою перевіркою виявлено недотримання загальних вимог щодо електронного документообігу;
- ПРРО із зазначеним у Заяві про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. №1-ПРРО (далі – Заява) назвою та локальним номером вже зареєстрований;
- щодо господарської одиниці, вказаної у Заяві, суб’єкт господарювання не повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган (заява за ф. №20-ОПП);
- суб’єкта господарювання не включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- виявлено розбіжності даних, вказаних у Заяві, з даними щодо обліку та реєстрації суб’єкта господарювання в контролюючих органах як платника податків.
За наявності підстав для відмови в реєстрації ПРРО фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови.
Про результати обробки суб'єкту господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій.
Така інформація направляється у вигляді квитанції, що є електронним повідомленням, яке формується у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку, програмним забезпеченням контролюючого органу за результатами ідентифікації, обробки електронного документа.
У разі отримання зауважень та/або помилок при поданні реєстраційних заяв, необхідно врахувати зауваження, виправити помилки та подати реєстраційну заяву ф.1-РРО/1ПРРО повторно
Джерело: ДПС
Читайте більше:
Виключення з правил: коли можна працювати без РРО / ПРРО
Оплата сертифікатом: як відобразити у фіскальному чеку РРО
IBAN чи «ключ-карта»: коли потрібно застосувати РРО / ПРРО
Додатковий РРО/ПРРО: чи потрібна нова ліцензія і скільки це коштує
Переїзд бізнесу: не забудьте про перереєстрацію ПРРО та форму №20-ОПП