Контрагент відмовляється укладати договір: що робити із застарілим Статутом

Товариство зареєстроване у 2016 році, відповідно і Статут 2016 року. Зміни відповідно до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 №2275-VIII до Статуту не вносились. Зараз контрагент не укладає договір посилаючись на невідповідність Статуту чинному законодавству. Чи правомірні вимоги контрагента? Чи можна уникнути внесення змін до Статуту?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Вимоги вашого контрагента правомірні.


З 06.02.2018 року діє Закон України від 06.02.2018 №2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі Закон №2275). Згідно п.3 гл.VIII Закону №2275 протягом року з дня набрання чинності цього Закону положення статуту товариства, які не відповідають новому законодавству, залишаються чинними лише в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності Законом. Однак цей пункт перестає діяти після внесення змін до Статуту товариства.


Таким чином, ваш Статут, розроблений у 2016 році, після 2019 року вже не може вважатися повністю відповідним чинному законодавству. Це може створювати юридичні ризики для вашого підприємства, зокрема у відносинах із контрагентами.


Щоб уникнути потенційних проблем, рекомендується внести відповідні зміни до Статуту, адаптувавши його до вимог Закону №2275. Це дозволить вам продовжувати співпрацю з контрагентами без обмежень та ризиків. Важливо зазначити, що штрафні санкції за несвоєчасне внесення змін до Статуту не передбачені, тому ви можете зробити це без додаткових витрат.


Відмова контрагента укладати договір через невідповідність Статуту є юридично обґрунтованою, оскільки він має право вимагати дотримання чинного законодавства у документах, що регулюють діяльність вашого підприємства.


Отже, внесення змін до Статуту є необхідним для забезпечення відповідності законодавству та уникнення можливих проблем у співпраці з партнерами.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Матеріали на тему:


Збільшення статутного капіталу: облік коштів до реєстрації в ЄДР

Засновники довносять кошти до статутного капіталу: як відобразити в бухобліку

Зменшення статутного капіталу: чи потрібно сплачувати податки з повернутих коштів

Засновник продає частку у статутному капіталі підприємства: що потрібно знати бухгалтеру

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇