Надання відпусток регулюється законодавством України, в тому числі Кодексом законів про працю та Законом України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки».
Право на відпустку мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності, іноземні громадяни і особи без громадянства, які працюють в Україні.
Надаються щорічні відпустки зі збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати.
Не мають права на відпустку громадяни, які працюють за договорами підряду, що належать до договорів цивільно-правового характеру
Щорічна основна відпустка не може бути меншою, ніж 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік (з дня укладання трудового договору). Працівникам віком до 18 років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.
Тривалість щорічних додаткових відпусток, умови та порядок їх надання встановлюються нормативно-правовими актами України, а також трудовим та / або колективним договором.
Забороняється:
- ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль;
- ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.
Джерело: Держпраці
Статті на тему:
Щорічна відпустка «авансом»: умови надання та можливі наслідки
Новий розрахунок відпускних: що врахувати у разі продовження / перенесення відпустки
Відпустка та відпускні - 2025: спецвипуск від редакції 7eminar.ua
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше