Анулювання реєстрації платника акцизного податку проводиться за умови, що в СЕА РПСЕ дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким платником, всіма його акцизними складами / акцизними складами пересувними та кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД.
Анулювання реєстрації акцизного складу здійснюється в разі виведення акцизного складу з експлуатації та подання заяви з відміткою про анулювання реєстрації акцизного складу в СЕА РПСЕ.
У разі подання зазначеної заяви платником акцизного податку надсилається повідомлення про закриття та припинення експлуатації такого об’єкта оподаткування відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Датою анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального є дата виключення його з реєстру таких платників. Відповідно до п. 49.1 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Декларація за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, подається платником щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, до контролюючого органу за місцем обліку такого платника (п. 2 розділу ІІІ Порядку заповнення декларації з акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації з акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку»).
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
Е-Акциз: Уряд затвердив порядок маркування
Продаж алкоголю на розлив через ПРРО: коли та як сканувати акцизну марку
Акцизний податок: відповіді на найпоширеніші питання від податківців
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше