Порядок заповнення таблиці 2.2 додатка 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ

Таблиця 2.2 додатку 1 (Д1) заповнюється у разі заповнення рядків 13.1, 13.2, 14 та/або 15 податкової декларації з ПДВ та містить відомості про коригування податкового кредиту. Показники у таблиці 2.2 додатка 1 (Д1), крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюються у розрізі постачальників та періодів складання податкових накладних, що коригуються, розрахунків коригування або іншого документа, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту


Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21, (далі – Порядок №21).


Зокрема, додатком до декларації є додаток 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, про коригування податкових зобов’язань за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)» (далі – додаток 1 (Д1)) (п. 10 розд. ІІІ Порядку №21).

Таблиця 2.2 додатку 1 (Д1) заповнюється у разі заповнення рядків 13.1, 13.2, 14 та/або 15 декларації та містить відомості про коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 4 розд. V Порядку №21).

Показники у таблиці 2.2 додатка 1 (Д1), крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюються у розрізі постачальників та періодів складання податкових накладних, що коригуються, розрахунків коригування або іншого документа, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту.

У таблиці 2.2 додатку 1 (Д1) зазначається:


  1. у графі 2 – індивідуальний податковий номер постачальника;
  2. у графі 3.1 – період складання податкової накладної, яка коригується;
  3. у графі 3.2 – проставляється позначка «+» у разі коригування операцій з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі операцій з придбання товарів / послуг, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням необоротних активів (модернізації, модифікації, добудови, дообладнання, реконструкції));
  4. у графі 3.3 – період складання розрахунку коригування, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту (у разі заповнення рядка 14 декларації);
  5. у графі 3.4 – період складання іншого документа, на підставі якого проведено коригування податкового кредиту згідно з п.п. 192.1.1 ПКУ у випадку повернення товару / послуги або суми попередньої оплати за відсутності реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (у разі заповнення рядка 15 декларації);
  6. у графі 4 – коригування (збільшення / зменшення) обсягу постачання (без ПДВ);
  7. у графах 5, 6, 7 – коригування (збільшення / зменшення) суми ПДВ за операціями, що оподатковуються за основною ставкою та ставками 7 і 14 відс. відповідно;
  8. у графі 8 – загальна сума ПДВ по кожному рядку окремо.

Графи 4 – 8 заповнюються у гривнях з копійками, окрім підсумкових рядків «Усього за звітний (податковий) період, у тому числі:» та «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», де суми зазначаються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Для граф 3.1, 3.3 та 3.4 під періодом складання слід розуміти місяць та рік складання податкової накладної / розрахунку коригування / іншого документа відповідно, що зазначаються у форматі ММ.РРРР (наприклад, 12.2024, 1.2025 тощо).

У рядку «Усього за звітний (податковий) період, у тому числі:» зазначається загальна сума коригування обсягів операцій з придбання (без ПДВ) та сума ПДВ, яка коригується:


  1. що переноситься до рядка 14 (якщо коригування здійснюється на підставі розрахунку коригування);
  2. що переноситься до рядка 15 (якщо коригування здійснюється на підставі іншого документа, у разі відсутності реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН). Показники відображені у цьому рядку можуть мати лише від’ємне значення;
  3. за операціями з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів. Заповнюється у разі наявності позначки «+» у графі 3.2 таблиці 2.2 додатку 1 (Д1).

У рядку «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України» відображається коригування податкового кредиту за отриманими від нерезидента послугами, місце постачання яких знаходиться на митній території України, де загальна сума коригування обсягів операцій з придбання (без ПДВ) та сума ПДВ, що коригується:


  1. переноситься до рядка 13.1 (якщо коригування здійснюється за операціями, що оподатковуються за основною ставкою);
  2. переноситься до рядка 13.2 (якщо коригування здійснюється за операціями, що оподатковуються за ставкою 7 відс.).


Джерело: ЗІР, категорія 101.24


Матеріали на тему:


Який порядок заповнення таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ

Порядок заповнення таблиці 1.1 додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ

Податкова декларація з ПДВ із додатками: інструкція заповнення

Виправлення помилок з ПДВ: правила подання уточнюючого розрахунку

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇