Якість та безпека: Держпродспоживслужба посилила ринковий нагляд

У першому півріччі 2025 року Держпродспоживслужба провела 827 перевірок, виявивши понад 1,8 мільйона одиниць продукції, що не відповідала стандартам або становила загрозу. Було ухвалено понад 3000 обмежувальних рішень та накладено штрафи на суму майже 30 млн грн


У першому півріччі 2025 року Держпродспоживслужба як орган ринкового нагляду провела 827 перевірок характеристик продукції, з яких:


  1. 403 – планові;
  2. 424 – позапланові.

Перевірки здійснювалися в межах затвердженого секторального плану державного ринкового нагляду

Серед продукції, що підлягала перевірці:


  1. побутові лампи та обігрівачі приміщень (на відповідність вимогам енергоспоживання та екодизайну);
  2. електроніка та електроприлади, зокрема низьковольтне обладнання;
  3. дитячі іграшки (перевірка за кількома технічними регламентами: безпечність, електромагнітна сумісність, токсичність);
  4. мийні засоби;
  5. пральні машини та водонагрівачі.


Особлива увага приділялась продукції, що входить до пріоритетних напрямів для підписання Угоди АСАА – «промислового безвізу» з ЄС, що є важливим кроком до інтеграції України у внутрішній ринок Євросоюзу.


Основні результати:


  1. Виявлено понад 1,8 мільйона одиниць продукції, які не відповідали вимогам або становили загрозу для життя та здоров’я людей.
  2. Ухвалено понад 3000 обмежувальних рішень, зокрема:
  3. 3019 – щодо обмеження реалізації продукції на ринку,
  4. 293 – про повну заборону,
  5. 44 – про вилучення продукції з обігу.
  6. Накладено господарських штрафів майже на 30 мільйонів гривень, з яких вже стягнуто 17,5 млн грн.


Упродовж звітного періоду, митні органи надіслали 70 повідомлень про призупинення митного оформлення продукції, яка викликала сумніви щодо відповідності вимогам. Держпродспоживслужба ретельно опрацювала кожен випадок та вжила необхідних обмежувальних заходів, аби небезпечні товари не потрапили на ринок.


Андрій Крейтор, заступник Голови Держпродспоживслужби зазначає:

Наша мета – зробити український ринок безпечним для кожного споживача та підтримати чесний бізнес, який дотримується стандартів і піклується про якість своєї продукції. Перевірки та своєчасне реагування на порушення – це гарантія того, що кожен українець може купувати якісні та безпечні товари, не переймаючись за своє здоров’я і безпеку близьких.

Джерело: Держпродспоживслужба


Матеріал на тему:


Обіцяли – забули? Мораторій на перевірки бізнесу завис у повітрі

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше



Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇