Чи потрібен дозвіл на зберігання пального для генератора
На підприємстві зберігається пальне в бочках по 200 л, для заправки генератора. Чи потрібно отримувати дозвіл на викиди на зберігання цього пального ? Якщо так то які можуть бути наслідки, якщо підприємство не буде отримувати дозвіл, подавати по цім викидам декларацію, та не сплачувати екоподаток ? Дякую.
Відповідно до п. 240.1 ПКУ платниками екологічного податку є, зокрема, суб’єкти господарювання, під час провадження діяльності яких на території України та в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
Визначення останніх наведено в пп. 14.1.230 ПКУ. Там сказано, що це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.
Поруч з цим в п. 46 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ визначено, що тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування р. VIII ПКУ не вважаються стаціонарними джерелами забруднення у значенні, наведеному у пп. 14.1.230 ПКУ, електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД.
Таким чином, наразі суб’єкти господарювання, які використовують генератор, не є платниками екологічного податку. До речі, вказують на це й податкові органи. Так, наприклад, в консультації з категорії 117.01 ЗІР вказано:
Таким чином, у власників електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД, не виникають податкові зобов’язання з екологічного податку
Додатково зауважимо, що в іншій консультації із категорії https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40024 податкові органи вказували, що в період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування суб’єкт господарювання, який використовує електрогенераторну установку, що класифікується за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД (інших об’єктів оподаткування екологічним податком не має), не подає до контролюючого органу податкову декларацію з екологічного податку та заяву про відсутність у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку.
https://7eminar.ua/news/13596-ekspluataciya-generatora-u-vojennii-cas-vsi-nyuansi-vid-kupivli-do
Дозвіл на викиди забруднюючих речовин. Відповідно до п. 12 р. IХ Закону України від 16.10.1992 №2707-XII «Про охорону атмосферного повітря» тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, дозволяється експлуатація генераторів, систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, окрім випадків, якщо вони є невід’ємною частиною об’єкта нерухомого майна, введеного в експлуатацію до 24 лютого 2022 року.
Отже, отримувати під час дії воєнного стану дозвіл на викиди генератором забруднюючих речовин теж не потрібно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Правила використання невикористаної відпустки: тривалість та частини
Обов’язково при цьому одна з частин щорічної…
Чи подавати заяву на компенсацію лікарняних листів окремо
Зміни в наданні відпусток під час воєнного стану Україні
Встановлення добових витрат: чи можливо перевищити державні норми
Оплата лікарняного для гіг-спеціаліста: нюанси та розрахунок
Право працівника з інвалідністю на додаткові дні відпустки
Перехід на нову ставку ЄСВ: нюанси з документами працівника
Прохання про продовження строків для надання пояснень ДПС
Проблеми з бюджетною звітністю та правовим захистом інвалідів
Правила надання додаткової відпустки для батьків співробітників
Заповнення початкового звіту Резидента Дія Сіті: нюанси
перший (cічень 2026)
другий (лютий 2026)
дванадцятий (грудень 2025)
чи перший…

