Заголовок тимчасово відсутній
ПДВ нараховується тільки якщо місце постачання послуг нерезидента знаходиться на митній території України.
Тепер про все детальніше: Якщо місце постачання послуг (згідно з ст. 186 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4496) - на митній території України, тоді: ТОВ (резидент) зобов'язане нарахувати ПДВ; Складається податкова накладна з типом причини "14"; Платник податку є податковим агентом;
Є право на податковий кредит, якщо послуги використовуються в господарській діяльності.
Якщо ж місце постачання послуг за межами митної території України - ПДВ не нараховується (ст. 186 ПКУ + відсутність об’єкта оподаткування згідно зі ст. 185 ПКУ).
Якщо місце постачання послуг - на митній території України, тоді ПДВ нараховується за основною ставкою (20%);
складається податкова накладна з умовним ІПН 500000000000, тип причини 14; накладна реєструється в ЄРПН і вона є підставою для податкового кредиту.
Висновок: не всі послуги від нерезидентів обкладаються ПДВ автоматично. Лише ті, у яких місце постачання – Україна, згідно зі ст. 186 ПКУ. Наприклад: нерезидент з Чехії надає представницькі або юридичні послуги для ТОВ в Україні. Якщо ж діяльність цього представника фактично здійснюється в межах ЄС і жодних дій не проводиться на митній території України - ПДВ не нараховується (місце постачання - за межами). Якщо ж, наприклад, він супроводжує товари на території України, консультує тут, або взаємодіє з українськими органами - ПДВ виникає.
Податок на прибуток. Витрати включаються до обліку при виконанні вимог (господарська доцільність, документальне підтвердження, акт тощо). Перевіряється, чи не підпадає операція під контрольовану (трансфертне ціноутворення, якщо сума і країна відповідають критеріям). Може виникати необхідність перевірки країни на наявність у "низькоподатковому списку", але Чехія - не входить.
Чи виникає утримання податку з доходу нерезидента (15%). Податок на репатріацію не виникає, оскільки дохід не має джерела походження з України (відповідно до пп. 141.4.1 ПКУ).Але потрібно мати документальне підтвердження місця надання послуг (акти, договір, переписка).
Якщо послуги вважаються такими, що надані на території України - виникає податок на доходи нерезидента (репатріація) за загальною ставкою 15%.
Угода між Україною та Чехією може повністю звільнити від оподаткування в Україні, якщо: послуги не пов’язані з постійним представництвом в Україні, надано сертифікат резидентства Чехії.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи потрібно підвищувати оклади після обнулення індексації зарплати
Чи стосуються КВЕДи 80.10, 80.20 і 80.30 охоронної діяльності
Узагальнення товарів у фіскальному чеку та способи оплати
Алгоритм дій для переходу з ПДВ на ЄП 3 групу
Вибір оптимальної системи оподаткування для манекенниці як ФОП
Як розпочати ведення касової книги для ТОВ з ПРРО
Чи існує посада продавець-касир у сучасних компаніях
Документація для ФОП: сплата без призначення та РРО облік
Сплата ЄСВ за заробітну плату працівника на сумісництві
ПДВ на реалізацію с/г продукції нижче собівартості: нюанси
Чи необхідно підвищувати зарплату відповідно до нової мінімалки
Питання про застосування 7% ПДВ на медичні ваги
ТОВ-платник ПДВ, продаємо різні ваги. Придбали у постачальника медичні …
Розрахунок лікарняних: як визначити зарплату за відпрацьовані дні
Виправлення помилки в декларації з ПДВ: ліміти на дату
В декларації з ПДВ у службовому рядку 19.1 було …

