Заголовок тимчасово відсутній
Так, в означеному разі Вам слід сплатити "дивідендні" аванси зі всієї суми дивідендів.
Як ми зрозуміли із запитання мова йде про виплату дивідендів засновнику-юрособі. При цьому йдеться про виплату дивідендів за частину поточного року. Раз так, то в такому разі "дивідендні" авансові внески Вам слід сплати із усієї суми виплачених дивідендів (зробити це слід до або одночасно із виплатою дивідендів). Оскільки під час виплати таких дивідендів суми річного об’єкта обкладення податком на прибуток (у даному разі за 2024 рік), яка є одною порівняльною складовою із абз. 2 пп. 57.1-1.2 ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1370, ще не має (навіть попри те, що Ви платник — квартальник, адже квартальний прибуток у цьому разі не підходить). Тому під час виплати дивідендів за частину поточного року (а саме перший квартал — три квартали) завжди слід сплачувати в бюджет "дивідендні" аванси з усієї суми таких дивідендів (без зменшення суми виплати). Щоправда, такий неприємний факт дещо скрашує те, що в подальшому такі дивідендні аванси можна буде зарахувати в зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого в прибутковій декларації (абз. 4 пп. 57.1-1.2 ПКУ).
Підтверджують це й податківці. Так, наприклад, розглядаючи подібну ситуацію, у категорії 102.20.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41907 податківці вказували: "Авансовий внесок при нарахуванні та сплаті частини чистого прибутку (доходу) за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів розраховується зі всієї суми частини чистого прибутку (доходу), що підлягає виплаті.
Якщо на момент сплати частини чистого прибутку (доходу) за ІV квартал звітного року, задекларованого в рядку 13 Розрахунку, Декларацію за такий рік подано та у такій Декларації нараховані податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств погашено, то авансові внески нараховуються на суму перевищення частини чистого прибутку, що підлягає виплаті за ІV квартал звітного року, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеним на 12 та помноженим на 3 (пропорційно до кількості місяців, за які виплачується частина чистого прибутку (доходу))."
Відмітимо також, що з метою оподаткування частина чистого прибутку (доходу), який мають платити держкомунпідприємства, прирівняна також до дивідендів (пп. 14.1.49, пп. 57.1-1.2 ПКУ).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Фіскалізація продажів інтернет-магазину: важливі аспекти та питання
Прошу надати консультацію щодо фіскалізації операцій клієнта — інтернет-магазину спортивного одягу. Продажі здійснюються через сайт та Instagram, доставка — ТОВ «Нова пошта» з післяплатою.
Прошу роз'яснити:
коли продавець повинен формувати…
Є відповідь АІ
Зразок наказу для закріплення контактних даних керівництва підприємства
Є відповідь АІ
Виведення доходів з Preply на рахунок ФОП: можливі варіанти
Дії керівництва ТОВ при призові водія до армії
Як правильно індексувати зарплату: до окладу чи зарплати
Є відповідь АІ
Нарахування лікарняних у червні: облік у звіті 4ДФ
Є відповідь АІ
Виправлення помилки в ліцензії на продаж алкоголю КОРО
Є відповідь АІ
Відсутність квитанції про прийняття працівника: що робити
Виправлення помилки в індексації: чи подавати уточнюючий звіт
Як правильно розрахувати лікарняний листок для найманого працівника
Є відповідь АІ
Чи може ФОП надати фінансову допомогу ТОВ без ПДВ
Перехід на повний робочий час під час відпустки по догляду
Розрахунок виплат при звільненні працівника без зарплати та відпустки
Терміни та порядок перебронювання співробітників для критичних компаній
Можливість укладення ЗЕД контрактів для ТОВ у Дія.Сіті
62.02…
Питання про туристичний збір для ФОП, що здає житло
Заправка техніки: ліцензія, документи та формулювання в договорі
Є відповідь АІ
Штрафи податкової за неповну сплату ПДФО та ЄСВ
Є відповідь АІ
