Облік поворотної фінансової допомоги: роз'яснення податківців

Податківці нагадують, що поворотна фінансова допомога – це кошти, отримані на умовах повернення без нарахування відсотків. ПКУ не передбачає коригування фінансового результату при отриманні такої допомоги від засновника на строк більше 12 місяців. Облік цих операцій здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку

Податківці нагадують, що відповідно до пп. 14.1.257 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.


Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.

ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з отримання поворотної фінансової допомоги, наданої засновником на строк більше ніж 12 місяців, дисконтування такої кредиторської заборгованості та амортизації дисконту протягом строку користування.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.


Джерело: ДПС


Статті на тему:


Поворотна та безповоротна фінансова допомога від ФОП і для ФОП

Поворотна фінансова допомога підприємству: отримання, облік, податки

Безповоротна фінансова допомога: нюанси оподаткування та обліку

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇