👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Порядок внесення записів до електронної трудової книжки залежить від статусу підприємства.
Існують різні вимоги для критичних та звичайних роботодавців.
Відповідно до пп. 4 п. 2 постанови КМУ від 22.11.2024 №1332, критичні підприємства, які здійснюють бронювання працівників, зобов'язані не пізніше ніж протягом наступного дня подавати інформацію до ПФУ через веб-портал електронних послуг про:
- прийняття працівника на роботу
- переміщення між структурними підрозділами
- переведення на іншу постійну посаду або роботу
- звільнення
- поновлення на роботі
- тимчасового припинення трудового договору
- відновлення дії трудового договору
Такі вимоги встановлені для виконання Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76 (в редакції постанови КМУ від 05.06.2024 №650). Вони стосуються виключно критичних підприємств, що мають стратегічне значення для держави та бронюють своїх працівників.
Для всіх інших роботодавців процедура внесення записів до електронної трудової книжки відбувається через подання додатку Д5 Об'єднаної звітності. Саме ці дані формують записи в електронній трудовій книжці, яка є частиною Реєстру соціального страхування під адмініструванням ПФУ.
Важливо розуміти, що оцифрування паперової трудової книжки не створює додаткових зобов'язань щодо термінового внесення даних про кадрові зміни. Якщо підприємство не належить до критичних та не здійснює бронювання працівників, воно подає інформацію про трудові відносини у звичайному порядку через додаток Д5.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».
Джерело: 7eminar