👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Поняття пов'язаних осіб визначається Податковим кодексом України та застосовується переважно для цілей трансфертного ціноутворення при операціях з нерезидентами.
Відповідно до пп. 14.1.159 ПКУ, пов'язаними особами вважаються юридичні та фізичні особи, взаємовідносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їхньої діяльності. До кола пов'язаних осіб для ТОВ належать декілька категорій осіб.
Перша категорія – це фізичні особи, пов'язані родинними зв'язками. Сюди входять:
- чоловік або дружина,
- батьки (включаючи усиновлювачів),
- діти (як повнолітні, так і неповнолітні, включаючи усиновлених),
- рідні та зведені брати і сестри,
- опікуни, піклувальники,
- діти, над якими встановлено опіку чи піклування.
Друга категорія – це юридичні особи, які мають спільних власників. Якщо одна і та ж фізична особа володіє корпоративними правами у розмірі 20 і більше відсотків у різних юридичних особах (напряму або через інших осіб), такі юридичні особи вважаються пов'язаними.
Важливо розуміти, що поняття пов'язаних осіб має практичне значення переважно у контексті трансфертного ціноутворення, яке регулюється ст. 39 ПКУ. При здійсненні операцій між резидентами України статус пов'язаних осіб не має суттєвого значення для оподаткування.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar