👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
При подвійному пробитті чеку РРО за одну операцію, коли фактично оплата надійшла лише один раз, необхідно правильно оформити виправлення помилки для уникнення проблем з контролюючими органами.
Якщо помилка виявлена до закриття зміни та формування Z-звіту, алгоритм дій наступний:
1) необхідно сформувати фіскальний касовий чек видачі коштів (ФКЧ-2) для скасування помилкового чека;
2) додатково потрібно оформити акт про скасування помилково проведеної суми відповідно до пункту 8 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547.
Зразок: Акт про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунків
Важливо розуміти, що законодавство не передбачає можливості виправлення помилок у чеках після закриття зміни та формування Z-звіту. Однак, якщо помилка виявлена після закриття зміни, рекомендується скласти акт про помилково проведену операцію. До акту необхідно додати підтверджуючі документи: виписку з банку та копію звіту платіжного терміналу, які підтверджують, що фактично оплата надійшла лише один раз (ЗІР, категорія 109.02).
Всі документи, що підтверджують помилкове проведення операції та її виправлення, необхідно зберігати на випадок перевірки контролюючими органами. Це допоможе уникнути непорозумінь та довести правомірність ваших дій при виправленні помилки.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Шаблони та зразки документів:
Акт про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунків