В Уряді пропонують знизити ЄСВ та ПДФО для працівників поважного віку

Мінсоцполітики України розробляє податкові стимули для підтримки зайнятості людей літнього віку. Йдеться, зокрема, про зменшення податкового навантаження на роботодавців, які залишають таких працівників у штаті: часткове зниження ЄСВ та ПДФО

Міністерство соціальної політики України спільно з партнерами розробило Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року. Одна зі стратегічних цілей звучить так: «Адаптація соціуму до демографічного старіння та формування умов для активного довголіття». Як досягти цієї мети?


Про це повідомила в ексклюзивному коментарі Українському Радіо міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.


Коли ми говоримо про адаптацію соціуму, то це, зокрема, про нову культуру сприйняття людей літнього віку: кого ми вважаємо такими людьми, який віковий проміжок часу тощо. Тому що ми бачимо, що підхід до того, хто є людиною літньою, змінюється.


Тому перше – це переосмислення щодо того, хто такі люди літнього віку.


Друге — якщо це навіть людина літнього віку, то питання, якою є її роль в суспільстві: чи це ми вже, умовно, «дякуємо і ростіть квіти, бавте внуків і ні в що не втручайтеся», чи все ж таки «ви – ресурс, досвід, підтримка і внесок в економіку». І ми вважаємо, що треба зробити все, щоб допомогти цим людям якомога довше залишатися, зокрема, на ринку праці. Це можуть бути додаткові курси. Їм просто потрібно додати додаткових вмінь, щоб вони мали можливість працювати. Далі зацікавити роботодавців, щоб це був для них вигідний ресурс, щоб вони були зацікавлені залишати людей літнього віку на роботі й щоб тільки фактор віку не був впливом і підставою для звільнення. Це так само дуже важливо.


А як справді зацікавити роботодавців?


Наприклад, в Мінсоцполітики розглядають як варіант зменшення податкового навантаження за такого працівника, тому що вони вже певний вік відпрацювали, і якщо та людина піде на пенсію, то вона взагалі не продукує податків. Тому, залишаючи частину ЄСВ і зменшуючи ПДФО, ми залишаємо цю людину на ринку, вона створює прибуток, генерує його для економіки та суспільства, ділиться своїм досвідом, а також залишається в активному довголітті.


Дослідження свідчать про те, що якщо люди довше працюють, довше зайняті, довше в суспільстві, то вони довше залишаються здоровими, активними, і процеси старіння все-таки уповільнюються. Тому що людина має обов'язок дбати про себе, зранку встати, добре виглядати, тримати себе в тонусі. Тож важливо мати мотивацію. Насправді нами керує мотивація. І якщо є мотивація жити та тримати себе в формі, то це набагато краще, ніж коли така мотивація зникає. Нам усім треба попрацювати над тим, щоб у наших літніх людей такі мотивації були.


Джерело: Українське Радіо

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇