Чи можна бути присяжним у суді та зареєстрованим безробітним одночасно

Період отримання винагороди за виконання обов’язків у суді, вважається періодом зайнятості. Тобто, на цей час реєстрація безробітного та право на допомогу тимчасово припиняється

Якщо зареєстрований безробітний виконує обов’язки присяжного у суді, чи має він припинити реєстрацію у службі зайнятості?

Статус безробітного надається особам працездатного віку до призначення пенсії, які не мають:


  1. роботи;
  2. заробітку;
  3. інших передбачених законодавством доходів.


У той же час, статус присяжного визначається процесуальним законодавством, відповідно до якого громадяни залучаються до здійснення правосуддя. Список присяжних затверджується раз на три роки, хоча може і переглядатися в разі необхідності.


Важливим є те, що присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується грошова винагорода. Сума виплати розрахована відповідно до посадового окладу судді місцевого суду, з урахуванням подобового фактично відпрацьованого часу.


Окрім цього, присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і оренду житла, а також виплачуються добові. Ці виплати здійснюються за рахунок коштів держбюджету територіальними управліннями Державної судової адміністрації.


Саме тому, зареєстрованих безробітних цікавить, чи мають вони право отримувати допомогу і в Державній службі зайнятості, і в Державній судовій адміністрації України.

Відповідно до чинного законодавства, період отримання винагороди за виконання обов’язків у суді, вважається періодом зайнятості. Тобто, на цей час реєстрація безробітного та право на допомогу тимчасово припиняється.

Джерело: Державна служба зайнятості

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇