👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Нормативних вимог щодо такої перевірки немає, але дії банку можна пояснити необхідністю контролю сплати ЄСВ.
Основні аспекти:
- компенсація відпустки, яка нарахована і виплачена після місяця звільнення, не є базою для ЄСВ, оскільки працівник вже не є застрахованою особою, а роботодавець – страхувальником. Це підтверджує ДПС у ЗІР, категорія 201.03;
- банк зобов’язаний контролювати сплату ЄСВ при виплаті зарплати, щоб вона становила не менше 22% від суми виплати (Порядок № 291) Проте цей Порядок не містить вимог щодо контролю виплат, на які ЄСВ не нараховується. При цьому банк несе відповідальність за непроведення контролю сплати ЄСВ;
- банк несе відповідальність за непроведення контролю сплати ЄСВ, тому намагається переконатись, що ЄСВ справді не потрібно сплачувати у цьому випадку.
Що рекомендується зробити?
У призначенні платежу зазначити: "Компенсація відпустки, нарахована після місяця звільнення, яка не є базою нарахування ЄСВ згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464".
Якщо банк все одно вимагає документи, є два варіанти дій:
- Надати необхідні документи для безперешкодного перерахування коштів.
- Сплатити ЄСВ разом із виплатою компенсації, а потім врахувати цю суму як переплату при майбутніх виплатах зарплати.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar