Як ФОП уникнути потрапляння до плану–графіка перевірок від ДПС

З 1 грудня 2024 року скасовано мораторій на перевірки для ФОП 1–2 групи, і вони можуть потрапити до плану–графіка документальних перевірок. Основним критерієм відбору є наявність ризиків несплати податків, а ступінь ризику визначається ДПС. Щоб знизити ймовірність перевірки, підприємцям варто дотримуватися податкової дисципліни та стежити за власною податковою історією

Адвокат Богдан Янків у своєму Телеграм-каналі надав декілька порад, як не попасти до плану-графіку перевірки від ДПС.


Нагадаємо, що з 01 грудня 2024 року скасований мораторій на документальні перевірки для ФОП 1-2 групи. А це означає, що ФОП 1 та 2 групи можуть потрапити до плану-графіку документальної перевірки.


Що ж робити, щоб залишатися не поміченими для податківців?


Кожного року до 25 грудня ДПС оприлюднює план-графік документальних планових перевірок на наступний рік. План-графік перевірок податкова складає відповідно до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 02.06.2015 №524 (далі – Наказ №524).


Наказ №524 регулює порядок відбору платників податків, яких варто перевірити у першу чергу. Звертаємо увагу, що у Наказі не передбачений окремий критерій відбору для перевірки фізичних осіб-підприємців, тому до ФОП застосовуються критерії відбору, як до фізичних осіб.


ДПС розрізняє платників за критеріями ризиків:


  1. високий;
  2. середній;
  3. та незначний ступень ризику.


Але основна причина по який платник податку може попасти до плану-графіку документальної перевірки – це насамперед платники податків – фізичні особи, які мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів» (п. 3 Наказу №524).




Джерело: Богдан Янків

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Стаття
Кадрова робота
14.05.2025

Призупинення дії трудового договору: незабаром – нові вимоги для роботодавців

У період воєнного стану українське трудове законодавство зазнало суттєвих змін, спрямованих на адаптацію умов праці до сучасних викликів. Одним із важливих механізмів стало призупинення дії трудового договору – тимчасовий інструмент, який дозволяє зберігати правові відносини між працівником і роботодавцем навіть за умов, коли виконання трудових обов’язків неможливе через збройну агресію.На сьогоднішній день до механізму призупинення внесено значні уточнення, які затверджені новим Законом України №4412-IX. Що саме зміниться у процедурі, які нові обмеження встановлено для строків призупинення, та які права мають працівники і роботодавці? Розглянемо основні положення й практичні аспекти цих нововведень