Чи можна в рядку 2 фіскального чека вказувати інформацію «Квартира Інтернет-магазин»

ФОП на 2 групі ЄП здійснює інтернет-торгівлю зі своєї квартири, офіційно зареєстрував її як об’єкт оподаткування та зазначив у ф. №20-ОПП найменування «Квартира Інтернет-магазин». Але чи можна таку назву вказувати у фіскальному чеку? З’ясовуємо, що кажуть податківці

Підприємець є платником єдиного податку 2 групи здійснює діяльність у сфері інтернет-торгівлі зі своєї житлової квартири, яка є його власністю. Він зареєстрував в контролюючому органі об’єкт оподаткування шляхом подання довідки за ф. 20-ОПП з найменуванням об’єкта оподаткування «Квартира Інтернет-магазин».

Чи допустимо у наведених в зверненні обставинах зазначати в рядку 2 фіскального чека інформацію у вигляді «Квартира Інтернет-магазин»?

Пунктом 2 розділу ІІ Положення №13 передбачено, що обов’язковими реквізитами фіскального касового чека на товари (послуги) є, зокрема, назва господарської одиниці (ГО) – найменування, яке зазначене в документі на раво власності або користування господарською одиницею і відповідає довіднику «Типи об’єктів оподаткування» та повідомлене ДПС ф. №20-ОПП (рядок 2).


Слід зауважити, що відповідно до пункту 8.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588 рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центрального контролюючого органу та розміщується на інформаційних стендах у контролюючих органах.

Отже, в наведеному у зверненні обставинах, зазначення у рядку 2 фіскального чека назва ГО «Квартира Інтернет-магазин» не є порушенням. При цьому уточнення, що «Інтернет-магазин» знаходиться саме в квартирі є не обов’язковим.
Наведіть, будь ласка, приклад, як допустимо у наведених в зверненні обставинах зазначати інформацію в рядку 2 фіскального чеку.

Контролери наголосили, що ДПС не уповноважена підтверджувати або спростовувати думки, розуміння податкового та іншого законодавства суб’єктів господарювання та/або організовувати його господарську діяльність, а є лише контролюючим органом, який здійснює контроль за дотриманням СГ вимог податкового та іншого законодавства, а також надає йому роз’яснення з практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, щодо застосування яких у СГ виникли питання.

Також, ДПС не мають право обмежувати СГ у варіативності способів ведення господарської діяльності, а лише контролює законність їх здійснення.


Тому, прохання надати приклад (варіанти) заповнення рядка 2 фіскального чека в наведеному у зверненні випадку є не коректним, так як надання таких прикладів (варіантів) контролюючим органом може обмежити права платника податків.


Разом з тим, під час визначення та/або присвоєння назви господарської одиниці суб’єктами електронної комерції ДПС рекомендує керуватися поняттями і термінами, визначеними:


  1. статтею 3 Закону України від 03.09.2015 №675-VIII «Про електронну комерцію»

та

  1. постановою КМУ від 15.06.2006 №833 «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правилами торгівельної торгівельного обслуговування на ринку споживчих товарів».


Джерело: ІПК ДПС від 06.03.2025 №1183/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇