Обмеження на стягнення податкового боргу в умовах війни

З 1 серпня 2023 року в Україні діють обмеження на стягнення податкового боргу, що виник до 24 лютого 2022 року, для певних категорій платників податків. Стягнення боргу та перебіг строків давності припиняються до моменту завершення бойових дій чи окупації. У разі зміни місцезнаходження платника податків на безпечну територію – обмеження діє до реєстрації зміни


Податківці нагадують, що для певних категорій платників діють обмеження щодо стягнення податкового боргу.


Тимчасово, з 1 серпня 2023 року в Україні діють обмеження на стягнення податкового боргу, що виник до 24 лютого 2022 року, для платників податків, які:


  1. перебувають на тимчасово окупованих територіях;
  2. знаходяться у зонах активних або можливих бойових дій;
  3. є фізичними особами, які провадять незалежну профдіяльність та проживають на тимчасово окупованих територіях та у зонах активних або можливих бойових дій.


Стягнення боргу та перебіг строків давності припиняються до моменту завершення бойових дій чи окупації. У разі зміни місцезнаходження платника податків на безпечну територію – обмеження діє до реєстрації зміни.


Детальна відповідь в інфографіці


Джерело: ДПС


Від редакції: зверніть увагу, наказом Міністерство розвитку громад та територій України від 28.02.2025 №376 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі – Наказ №376, Перелік №376):


  1. затверджено новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, що додається;
  2. визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті