Подача та актуалізація інформації в Єдиному державному реєстрі про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) та структури власності виникає при наступних обставинах:
- у разі реєстрації юридичної особи;
- у разі зміни кінцевого бенефіціарного власника. У такому випадку подати до державного реєстратора інформацію про кінцевого бенефіціарного власника слід протягом 30 (тридцяти) робочих днів з дня його фактичної зміни.
Якщо юридична особа була зареєстрована давно (до встановлення вимог щодо необхідності подачі інформації про КБВ), вона зобов’язана подати інформацію про КБВ не пізніше 90 днів з дня припинення воєнного стану.
Положення про форму та зміст структури власності затверджено 19.03.2021 наказом Мінфіну. Також, 19.09.2023 Кабмін та НБУ спільною постановою №1011 затвердили Методологію визначення юридичною особою КБВ.
Методологія містить окремий розділ щодо особливості визначення КБВ неприбуткової організації - юридичної особи.
Процедурно подача відомостей про КБВ та вимоги до неї врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Щодо громадських формувань, в розумінні цього закону лише громадські організації мають обов’язок подавати інформацію про свого кінцевого бенефіціарного власника.
Зразки складання схематичного зображення структури власності, зокрема, і безпосередньо для громадських організацій оприлюднено на офіційному вебсайті Мінфіну.
Крім того, для забезпечення єдиного підходу до розуміння вищезазначених норм законодавства представниками громадських об'єднань, Центр демократії та верховенства права у співпраці з Міністерством юстиції України розробив гід, який покликаний відповісти на найбільш поширені запитання у сфері визначення КБВ.
Джерело: Мін’юст