Фейки про мобілізацію людей з інвалідністю: офіційна позиція МОЗ

МОЗ спростувало інформацію про нібито мобілізацію людей з інвалідністю після 1 січня 2025 року. Статус інвалідності залишається чинним та гарантує відстрочку від мобілізації, доступ до пільг і соціальних гарантій. Повторний огляд проходитимуть лише ті, хто мав це зробити у 2022–2024 роках, але не зміг через об’єктивні причини. Правила визначення інвалідності залишаться незмінними

Друзі, останнім часом ширяться фейки, що з 1 січня 2025 року людей з інвалідністю мобілізуватимуть через ліквідацію МСЕКів і нібито автоматичне скасування статусу інвалідності.


Надаємо офіційну інформацію:


  1. Усі люди, які мають статус інвалідності, продовжать отримувати пільги, послуги, допомогу та відстрочку від мобілізації, на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії.
  2. Інформація про те, що всі чоловіки з інвалідністю віком 25-60 років мають пройти переогляд щодо встановлення інвалідності, НЕ відповідає дійсності.
  3. Ця категорія людей проходитиме повторний огляд виключно у випадку, якщо протягом 2022-2024 років вони мали пройти його, але не змогли з поважних причин та відповідно до винятків у законодавстві на час воєнного стану.
  4. І МСЕК, і експертні команди з лікарів-практиків, які їх замінять з 1 січня 2025 року, встановлюють чи скасовують інвалідність виключно на основі підстав і критеріїв, визначених у законодавстві.


Що залишиться без змін? Статус інвалідності гарантує відстрочку від мобілізації, доступ до пільг, соціальних гарантій та допомоги.


Як зміниться процес? Замість МСЕК з 1 січня 2025 року працюватимуть експертні команди лікарів. Вони оцінюватимуть повсякденне функціонування людини прозоро та за чіткими критеріями.


Детальніше про те, кому і коли насправді потрібно проходити повторний огляд у новій системі оцінювання читайте тут.


Будьте уважними до інформації! Користуйтеся лише офіційними джерелами, як-от сторінка Міністерства охорони здоров’я України.


Джерело: МОЗ