Близько 10 тисяч родин ВПО отримають можливість придбати житло за програмою «єВідновлення» завдяки рішенню Уряду, згідно з яким Мінсоцполітики спрямує 15 мільярдів гривень для внутрішньо переміщених осіб, що через агресію росії втратили єдине житло та очікують на компенсацію.
Про це, а також про результати системної роботи Мінсоцполітики у підтримці ВПО та подальші кроки у цьому напрямку розповіла Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Очільниця Мінсоцполітики вказала:
15 мільярдів гривень, спрямовані на програму «єВідновлення» – це значна сума, яку нам вдалося вивільнити через посилення адресності, обліку, цифровізації саме для забезпечення прав ВПО. Це значна сума, яка піде на потреби громадян, в яких більше немає житла. Окрім цього, буде запроваджено програму соціальної оренди для ВПО, адже розуміємо: житло – найбільша стаття видатків для таких родин.
За словами Оксани Жолнович, Мінсоцполітики намагається системно підійти до питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Субсидія на оренду буде враховувати рівень доходу родини, ціни на оренду в конкретному регіоні, кількість членів родини, мінімально необхідну для них площу житла тощо. Право на субсидію матимуть родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів, для родин з низьким доходом цей відсоток платежу може бути нижчим.
Окрім цього, очільниця Мінсоцполітики розповіла і про інші ефективні програми підтримки ВПО – фінансову допомогу, зокрема, надану спільно з низкою міжнародних партнерів, доступні соціальні послуги тощо.
Оксани Жолнович додала:
У нас діє програма «муніципальна няня», ми запровадили нову програму підтриманого проживання для людей з інвалідністю та літнього віку, які втратили житло, та потребують послуги соціального працівника. Також послуга життєстійкості сьогодні функціонує в 200 центрах по Україні і доступна, насамперед, для внутрішньо переміщених осіб, які пережили величезну втрату місця свого життя, звичних умов і людей поруч, які їх оточували.
Окрім цього, додаткову фінансову підтримку, надану спільно з міжнародними партнерами – World Food Programme, УВКБ ООН, отримують і найвразливіші верстви населення, які проживають ближче до зони бойових дій.
Спільно з UNICEF запроваджено доплату багатодітним родинам, які евакуюються з Харківщини та Сумщини, для облаштування на новому місці.
Джерело: Мінсоцполітики