Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за формою №2: інструкція

Розповімо хто, у які строки та спосіб подає Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за формою №2. Також наведемо порядковий алгоритм його заповнення


Хто подає Звіт про фінансові результати за формою №2


Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за формою №2 подають:


  1. Підприємства, що становлять суспільний інтерес.
  2. Великі підприємства.
  3. Середні підприємства.
  4. Малі та мікропідприємства, які прийняли рішення за власним бажанням, що їм доцільніше звітувати за повними формами фінзвітності, а не за спрощеними, форми яких затверджено для них спеціально окремим НП(С)БО 25.


Підстава – пп. 1 п. 2 розд. І НП(С)БО 1.

На замітку! Великими є підприємства, які не відповідають критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із критеріїв: балансова вартість активів – понад 20 млн євро; чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – понад 40 млн євро; середня кількість працівників – понад 250 осіб

В які строки і куди подавати Звіт про фінансові результати за формою №2


Фінзвітність базово складають за календарний рік.


Водночас до органів статистики підприємства подають ще й проміжну фінансову звітність, яку складають за результатами I кварталу, 1 півріччя, 9 місяців. Склад проміжної фінзвітності:


  1. для підприємств, які ведуть облік та складають звітність за нацстандартами: Баланс (ф. №1) і Звіт про фінансові результати (ф. №2);
  2. для підприємств, які ведуть облік та складають звітність за міжнародними стандартами: це повний комплект фінзвітності, тобто усі п'ять форм з примітками, але в більш стислому викладі ніж за результатами року.


Див. також МСБО 34 «Проміжна фінансова звітність» та лист Мінфіну від 23.08.2018 №35210-07-10/22399.


Органи статистики


До органів Держстату подають:


  1. проміжну фінзвітність (за I квартал, 1 півріччя, 9 місяців) – не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом;
  2. річну фінзвітність – не пізніше 28 лютого наступного за звітним року (п. 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 №419; далі  Порядок №419). Тобто гранична дата з подання річної фінзвітності станом на 31.12.2024 – 28.02.2025.


Податкові органи


Підприємства  платники податку на прибуток та неприбуткові організації подають фінзвітність разом із декларацією з податку на прибуток (далі  Декларація) чи звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі  Неприбутковий звіт) відповідно, до податкової служби, де вони перебувають на обліку (абз.1, 2 п. 46.2 ПКУ). Така фінзвітність є додатком до Декларації чи Неприбуткового звіту та їх невід’ємною частиною.


Подають фінзвітність разом із:


1. Декларацією:


  1. якщо період звітування з податку на прибуток  календарний квартал (п. 137.4 ПКУ протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (пп. 49.18.2, п. 49.20 ПКУ);
  2. якщо період звітування з податку на прибуток  календарний рік (п. 137.5 ПКУ протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року (пп. 49.18.3, п. 49.20 ПКУ);


2. Неприбутковим звітом, базовий період звітування за яким  рік (пп. 133.4.7 ПКУ протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року (пп. 49.18.3, п. 49.20 ПКУ).


Крім того, підприємства ще мають оприлюднювати річну фінзвітність разом з відповідними аудиторськими звітами на своїй веб-сторінці або своєму веб-сайті (у повному обсязі).


Строки оприлюднення для такої звітності:


  1. підприємствами, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), ПАТ, суб'єктами природних монополій на загальнодержавному ринку та суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях,  не пізніше ніж до 30 квітня наступного за звітним року;
  2. великими підприємствами, які не є емітентами цінних паперів, та середніми підприємствами,  не пізніше ніж до 1 червня наступного за звітним року;
  3. іншими фінансовими установами та недержавними пенсійними фондами, що належать до мікропідприємств та малих підприємств,  не пізніше ніж до 1 червня наступного за звітним року (ч. 3 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV; далі – Закон про бухоблік).


Яка відповідальність за формою Звіту про фінансові результати №2


Неподання до органу статистики


За неподання чи несвоєчасне подання фінзвітності до органів статистики на посадових осіб підприємства можуть накласти адмінштраф:


  1. від 170 до 255 грн – за порушення, вчинене вперше;
  2. від 255 до 425 грн  за повторне протягом року порушення (ст. 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КпАП).

Важливо! На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення, адміністративну та/або кримінальну відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності не застосовують (Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 №2115-IX, далі – Закон №2115; Порядок №419)

Норми законодавства щодо звільнення від відповідальності на час війни не стосуються подання фінзвітності до органу ДПС разом із Декларацію чи Неприбутковим звітом. Адже в цьому випадку фінзвітність є частиною самої податкової звітності, на яку норми Закону №2115 не поширюються.


Тому подавати фінзвітність можна протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану за весь період неподання фінзвітності. І обов’язку доводити факт неможливості подання фінзвітності Закон №2115 не передбачає.


Неподання до ДПС


Податкова декларація, звіт мають містити обов’язкові реквізити, зокрема інформацію про додатки, що додають до податкової декларації чи звіту та є їх невід’ємною частиною (п. 48.3 ПКУ). 


Податкову звітність, складену з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважають податковою декларацією чи звітом, крім випадків, встановлених п. 46.4 ПКУ (п. 48.7 ПКУ).  


Якщо підприємство не є платником податку на прибуток, при цьому є неприбутковою організацією, воно подає фінзвітність разом зі Неприбутковим звітом, що є додатком до неї і її невід’ємною частиною. Підтвердженням подання фінансової звітності разом зі Неприбутковим звітом є позначка «+» у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації додатків – форм фінансової звітності» у Неприбутковому звіті.


Якщо підприємство не є платником податку на прибуток, а перебуває на спрощеній системі і сплачує єдиний податок, то подавати фінзвітність разом із Декларацією платника єдиного податку не потрібно.


За неподання або несвоєчасне подання платником Декларації чи Неприбуткового звіту передбачено штраф у розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ПКУ).

На замітку! КпАП не передбачає права органів ДПС складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності. На цьому свого часу акцентували увагу фахівці ДПС у Чернівецькій області

Штраф у розмірі 340 грн, передбачений п. 120.1 ПКУ, застосовують до підприємств, які є фінустановами, у разі неподання ними проаудійованої фінзвітності за формами №1-м, 2-м до ДПС (абз. 4 п. 46.2 ПКУ).


Водночас поки в Україні діє воєнний стан, платників податку на прибуток звільнили від відповідальності, передбаченої ПКУ, за неподання річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом. Умова для такого звільнення – виконання таких обов'язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні (абз. 16 пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, лист ДПС від 26.05.2023 № 12059/7/99-00-04-03-01-07).


Неоприлюднення на сайті


За порушення порядку оприлюднення фінзвітності разом з аудиторським звітом передбачено адмінштраф у розмірі від 17 000 до 34 000 грн (ст. 163-16 КпАП).


Однак під час дії воєнного стану можна оприлюднити фінзвітність не у загальновизначені строки, а протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану (пп. 4-2 п. 1 Закону №2115). До спливу цього строку посадові особи підприємств звільняються від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінзвітності разом з аудиторським звітом (пп. 4-1 п. 1 Закону №2115).


За якою формою подавати Звіт про фінансові результати №2


Форму Звіту про фінансові результати №2 містить додаток 1 до НП(С)БО 1.

Увага! Ідентифікатор електронної форми для подання через Електронний кабінет – J/S 0900207

Завантажуйте документи:


  1. Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід). Форма №2
  2. Податкова декларація з податку на прибуток
  3. Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації


Який порядок заповнення Звіту про фінансові результати №2


Порядок заповнення форми №2 визначають Методичні рекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджені наказом Мінфіну від 28.03.2013 № 433 (далі – Методрекомендації №433). У них описано, які дані відображати в тому чи іншому рядку звітності. Якщо потрібно порівняти показники фінзвітності – керуйтеся Методичними рекомендаціями з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затвердженими наказом Мінфіну від 11.04.2013 №476 (далі – Методрекомендації №476). Але звідки брати дані, із яких рахунків обліку – не зазначено. Допоможемо визначитися із цим та розглянемо покроково, як заповнювати кожен рядок звіту.


Однак, спершу зауважимо, що підприємства мають право:


  1. не наводити статті (рядки), за якими відсутня інформація до розкриття. Виняток  випадки, якщо таку інформацію показували в попередньому звітному періоді; 
  2. додавати статті (рядки) із збереженням їхньої назви і коду рядка з переліку додаткових статей (рядків) фінзвітності, наведених у додатку 3 до НП(С)БО 1, якщо:


  1. інформація в статті (рядку) є суттєвою;
  2. оцінку статті (рядка) можна достовірно визначити (п. 4 розд. ІІ НП(С)БО 1).


Додаткові (вписувані) статті (рядки) позначені знаком «*».

На замітку! До фінансової звітності включають показники діяльності філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів підприємства (п. 6 розд. ІІ НП(С)БО 1)

Шапка


Зазначаємо у реквізитах:


  1. «Підприємство» – повну чи скорочену назву суб’єкта господарювання відповідно до статутних документів;
  2. «Код за ЄДРПОУ» код, з яким підприємство фігурує в ЄДРПОУ.


Далі зазначаємо, за який рік (а не станом на яку дату, як у випадку Балансу) відображаємо показники. Для 2024 року це «2024 рік».


Розділ І «Фінансові результати»


Наводимо у рядках:


2000 «Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)» дохід (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг (у т. ч. платежі від оренди об'єктів інвестиційної нерухомості) за вирахуванням наданих знижок, вартості повернутих раніше проданих товарів, доходів, що за договорами належать комітентам (принципалам тощо), та податків і зборів (п. 3.3 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо за Кт оборот по субрахунках 701, 702, 703.


2010 «Чисті зароблені страхові премії*» у цьому додатковому рядку та наступних додаткових рядках 2011 – 2024 страховики наводять суму страхових премій (платежів, внесків) за договорами страхування та за договорами перестрахування з перестрахувальниками протягом звітного періоду, яка включає частки страхових премій (платежів, внесків), належних страховику, зменшену на суму резерву незароблених премій на початок звітного періоду (за виключенням частки перестраховика) і збільшену на суму резерву незароблених премій на кінець звітного періоду (за виключенням частки перестраховика) та зменшену на загальну суму страхових премій (платежів, внесків), повернутих страхувальникам та перестрахувальникам протягом звітного періоду. Загальну суму чистих зароблених страхових премій враховують під час розрахунку валового прибутку (збитку). Значення рядка 2010 визначаємо за формулою: р. 2011 - р. 2012 - р. 2013 + р. 2014 (у разі заповнення всіх цих рядків).


2050 «Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)» виробничу собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) та/або собівартість реалізованих товарів. Організації, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами, у цьому рядку відображають балансову вартість реалізованих цінних паперів. Підприємства, які провадять діяльність з випуску та проведення лотерей, у цій статті наводять відрахування на створення (формування) за звітний період призового фонду, а також резерву, що покриває розмір джек-поту, не забезпечений сплатою участі у лотереї (п. 3.5 розд. ІІІ Методрекомендації №433). Дані беруть із Дт обороту по субрахунках 901, 902, 903.


2070 «Чисті понесені збитки за страховими виплатами*» у цьому додатковому рядку, страховики відображають різницю між загальною сумою збитків за страховими виплатами та сумою відшкодування, що належить до отримання (отриманою) від перестраховика цих збитків (за наявності таких даних). Інформацію за цією статтею враховують під час розрахунку валового прибутку (збитку) п. 3.6 розд. ІІІ Методрекомендацій №433.


2090 «Валовий прибуток» і 2095 «Валовий збиток» різницю між чистим доходом від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) із урахуванням сум, наведених у додаткових рядках. Розраховуємо за формулою: р. 2000 + р. 2010 – р. 2050 + р. 2070. Позитивне значення – це прибуток (р. 2090), від'ємне – збиток (р. 2095).


2105 «Дохід (витрати) від зміни у резервах довгострокових зобов'язань*» у цьому додатковому рядку страховики відображають дохід (витрати) за результатами зменшення (збільшення) резервів довгострокових зобов'язань і відповідної частки перестраховиків, крім курсових різниць та придбання або вибуття дочірніх підприємств. Інформація за цією статтею враховується при розрахунку прибутку (збитку) операційної діяльності (п. 3.8 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2110 «Дохід (витрати) від зміни інших страхових резервів*» у цьому додатковому рядку страховики наводять дохід (витрати) за результатами зменшення (збільшення) інших страхових резервів, крім курсових різниць та придбання або вибуття дочірніх підприємств. Інформація за цією статтею враховується при розрахунку прибутку (збитку) операційної діяльності (п. 3.9 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2111 «Зміна інших страхових резервів, валова сума*».


2112 «Зміна частки перестраховиків в інших страхових резервах*».


2120 «Інші операційні доходи» суми інших доходів від операційної діяльності підприємства, крім чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг): дохід від операційної оренди активів; дохід від операційних курсових різниць; відшкодування раніше списаних активів; дохід від роялті, відсотків, отриманих на залишки коштів на поточних рахунках в банках, дохід від реалізації оборотних активів (крім фінансових інвестицій), необоротних активів, утримуваних для продажу, та групи вибуття, дохід від списання кредиторської заборгованості, одержані штрафи, пені, неустойки тощо (п. 3.10 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо за Кт оборот по рахунку 71.


2121 «Дохід від зміни вартості активів, які оцінюються за справедливою вартістю*» дохід від зміни вартості всіх активів (фінансових інструментів, інвестиційної нерухомості, біологічних активів та інших), які оцінюють за справедливою вартістю. Підприємства, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами, у цьому рядку відображають дохід від зміни вартості фінансових інструментів, які оцінюють за справедливою вартістю. Дані беруть із Кт обороту субрахунку 710 в кореспонденції з Дт 211, 212, 27, 100, 161, 163, 165.


2122 «Дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції*» дохід від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільгоспдіяльності. До розрахунків приймаємо загальну суму інших операційних доходів. Дані беремо із Кт обороту субрахунку 710 в кореспонденції з Дт 23.


2123 «Дохід від використання коштів, вивільнених від оподаткування*» дохід від використання коштів, вивільнених від оподаткування, на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва (надання послуг), запровадження новітніх технологій та/або повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, та сплату процентів за ними (п. 21 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ).


2130 «Адміністративні витрати» загальногосподарські витрати, пов'язані з управлінням та обслуговуванням підприємства (п. 3.11 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо за Дт оборот по рахунку 92.


2150 «Витрати на збут» витрати підприємства, пов'язані з реалізацією продукції (товарів). Ідеться про витрати на утримання підрозділів, що займаються збутом продукції (товарів), рекламу, доставку продукції споживачам тощо. Дані беремо за Дт оборот по рахунку 93.


2180 «Інші операційні витрати» дані щодо:


  1. собівартості реалізованих виробничих запасів, необоротних активів, утримуваних для продажу, та групи вибуття;
  2. відрахувань на створення резерву сумнівних боргів і сум списаної безнадійної дебіторської заборгованості відповідно до НП(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість»;
  3. втрат від знецінення запасів;
  4. втрат від операційних курсових різниць;
  5. визнаних економічних (фінансових) санкцій;
  6. відрахувань для забезпечення наступних операційних витрат, а також усіх інших витрат, що виникають в процесі операційної діяльності підприємства. Виняток витрати, що включають до собівартості продукції (товарів, робіт, послуг) (п. розд. ІІІ 3.13 Методрекомендацій №433).


Дані беремо із Дт обороту рахунку 94.


2181 «Витрати від зміни вартості активів, які оцінюються за справедливою вартістю*»  витрати від зміни вартості всіх активів (фінансових інструментів, інвестиційної нерухомості, біологічних активів та інших), які оцінюємо за справедливою вартістю. Підприємства, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами, у цій статті відображають витрати від зміни вартості фінансових інструментів, які оцінюються за справедливою вартістю (п. 3.11 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беруть із Дт обороту субрахунку 940 в кореспонденції з Кт 211, 212, 27, 100, 161, 163, 165.


2182 «Витрати від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції*» витрати від первісного визнання біологічних активів і сільськогосподарської продукції, одержаних унаслідок сільгоспдіяльності (п. 3.11 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо із Дт обороту субрахунку 940 в кореспонденції з Кт 23.


2190 «Фінансовий результат від операційної діяльності: прибуток» позитивне значення, що визначаємо за формулою:


р. (2090 +/- 2105 +/- 2110 + 2120) – р. (2130 + 2150 + 2180)


або 


р. (2120 +/- 2105 +/- 2110) – р. (2095 + 2130 + 2150 + 2180) 


2195 «Фінансовий результат від операційної діяльності: збиток» від’ємне значення, що визначаємо за формулою:


р. (2090 +/- 2105 +/- 2110 + 2120) – р. (2130 + 2150 + 2180)


або


р. (2120 +/- 2105 +/- 2110) – р. (2095 + 2130 + 2150 + 2180) 


2200 «Дохід від участі в капіталі» – дохід, отриманий від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведемо методом участі в капіталі (п. 3.15 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо з Кт обороту рахунку 72.


2220 «Інші фінансові доходи» – дивіденди, відсотки та інші доходи, отримані від фінансових інвестицій (крім доходів, які обліковуємо за методом участі в капіталі) (п. 3.16 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо з Кт обороту рахунку 73.


2240 «Інші доходи» – дані щодо:


  1. доходу від реалізації фінансових інвестицій;
  2. доходу від неопераційних курсових різниць;
  3. доходу підприємств (крім тих, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами) від зміни балансової вартості фінансових інструментів, які оцінюються за справедливою вартістю,
  4. інших доходів, які виникають у процесі господарської діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства (п. 3.17 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо із Кт обороту по рахунку 74.


2241 «Дохід від благодійної допомоги*» – суму доходу, пов'язаного з благодійною допомогою, яка відповідно до законодавства звільнена від оподаткування ПДВ. Дохід визнаємо у порядку, встановленому НП(С)БО 15 «Дохід» (п. 3.17 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо із Кт обороту субрахунку 745 саме в сумі отриманої благодійної допомоги, яка відповідно до пп. 197.1.15 ПКУ звільнена від оподаткування ПДВ.


2250 «Фінансові витрати» – витрати на проценти та інші витрати підприємства, пов'язані із запозиченнями (крім фінансових витрат, які включають до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до НП(С)БО 31 «Фінансові витрати» (п. 3.18 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо із Дт обороту рахунку 95.


2255 «Втрати від участі в капіталі» – збиток від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведемо методом участі в капіталі (п. 3.19 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо із Дт обороту за Кт 96.


2270 «Інші витрати» – дані (п. 3.20 розд. ІІІ Методрекомендацій №433):


  1. собівартості реалізації фінансових інвестицій; втрати від неопераційних курсових різниць;
  2. втрат від уцінки фінансових інвестицій та необоротних активів;
  3. витрат підприємств (крім тих, основною діяльністю яких є торгівля цінними паперами) від зміни балансової вартості фінансових інструментів, які оцінюють за справедливою вартістю;
  4. інших витрат, які виникають у процесі господарської діяльності (крім фінансових витрат), але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства.


Дані беремо із Дт обороту рахунку 97.


2275 «Прибуток (збиток) від впливу інфляції на монетарні статті*» – суму прибутку (збитку) від впливу інфляції на монетарні статті, що визначаємо відповідно до НП(С)БО 22 «Вплив інфляції» (п. 3.21 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2290 «Фінансовий результат до оподаткування: прибуток» – позитивне значення, що визначаємо за формулою:


р. (2190 + 2200 + 2220 + 2240 +/- 2275) – р. (2250 + 2255 + 2270)


або


р. (2200 + 2220 + 2240 +/- 2275) – р. (2195 + 2250 + 2255 + 2270)


2295 «Фінансовий результат до оподаткування: збиток» – від’ємне значення, що визначаємо за формулою:


р. (2190 + 2200 + 2220 + 2240 +/- 2275) – р. (2250 + 2255 + 2270)


або


 р. (2200 + 2220 + 2240 +/- 2275) – р. (2195 + 2250 + 2255 + 2270)


2300 «Витрати (дохід) з податку на прибуток» – суму витрат (доходу) з податку на прибуток, визначену згідно з НП(С)БО 17 «Податок на прибуток» (п. 3.23 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Дані беремо з Дт обороту рахунку 98, якщо ідеться про витрати, і Кт обороту рахунку 98, якщо про доходи.


2305 «Прибуток (збиток) від припиненої діяльності після оподаткування» – прибуток або збиток від припиненої діяльності після оподаткування та/або прибуток або збиток від переоцінки необоротних активів та груп вибуття, що утворюють припинену діяльність і оцінюються за чистою вартістю реалізації (п. 3.24 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2350 «Чистий фінансовий результат: прибуток» – позитивне значення, що визначаємо за формулою:


р. (2290 +/- 2300 +/- 2305 + 2295)


2355 «Чистий фінансовий результат: збиток» – від’ємне значення, що визначаємо за формулою:


р. (2290 +/- 2300 +/- 2305 + 2295) 


Розділ ІІ «Сукупний дохід»


Зазначаємо у рядках:


2400 «Дооцінка (уцінка) необоротних активів» – суму дооцінки об'єктів основних засобів та нематеріальних активів, зменшену на суму уцінки таких об'єктів протягом звітного періоду в межах сум раніше проведених дооцінок. Суму дооцінки, яка включають до нерозподіленого прибутку (непокритого збитку) у випадках, передбачених НП(С)БО, до цього розділу не включаємо (п. 3.27 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2405 «Дооцінка (уцінка) фінансових інструментів» – суму зміни балансової вартості об'єктів хеджування у порядку, визначеному п. 38 – 41 НП(С)БО 13 «Фінансові інструменти» (п. 3.28 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2410 «Накопичені курсові різниці» – суму курсових різниць, які відповідно до п. 9 НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» відображаємо у складі власного капіталу та визнаються в іншому сукупному доході (п. 3.29 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2415 «Частка іншого сукупного доходу асоційованих та спільних підприємств» – частку іншого сукупного доходу асоційованих, дочірніх або спільних підприємств, які ведуть облік фінансових інвестицій за методом участі в капіталі (п. 3.30 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2445 «Інший сукупний дохід» – суму іншого сукупного доходу, для відображення якого за ознаками суттєвості не можна виділити окрему статтю (рядок), або який не можна включити до інших статей (рядків), наведених у цьому розділі (п. 3.31 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2450 «Інший сукупний дохід до оподаткування» – значення, обчислене за формулою:


р. 2400 + р. 2405 + р. 2410 + р. 2415 + р. 2445 


2455 «Податок на прибуток, пов'язаний з іншим сукупним доходом» – суму податку на прибуток, що пов'язаний з іншим сукупним доходом (п. 3.33 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2460 «Інший сукупний дохід після оподаткування» – суму іншого сукупного доходу після вирахування податку на прибуток, обчислену за формулою (п. 3.34 розд. ІІІ Методрекомендацій №433, п. 47 Методрекомендацій №476):


р. 2450 +/– р. 2455


2465 «Сукупний дохід (сума рядків 2350, 2355 та 2460)» – значення, обчислене за формулою:


р. 2350 або р. 2355 + р. 2460



Розділ IIІ «Елементи операційних витрат» 


Відображаємо у рядках:


2500 «Матеріальні затрати» – дані із Кт оборотів рахунків 20, 21, 22, 27, 28 в кореспонденції з Дт 23, 91, 92, 93, 94 (для підприємств, що використовують 8-й клас рахунків обороти за Дт 80).


2505 «Витрати на оплату праці» – дані із Кт оборотів рахунків 66, 471, 477 в кореспонденції з Дт 23, 91, 92, 93, 94 (для підприємств, що використовують 8-й клас рахунків обороти за Дт 81).


2510 «Відрахування на соціальні заходи» – дані із Кт оборотів рахунків 65, 471, 472, 477 в кореспонденції з Дт 23, 91, 92, 93, 94 (для підприємств, що використовують 8-й клас рахунків обороти за Дт 82).


2515 «Амортизація» – дані із Кт обороту рахунку 13 в кореспонденції з Дт 23, 91, 92, 93, 94 (для підприємств, що використовують 8-й клас рахунків обороти за Дт 83).


2520 «Інші операційні витрати» – дані із Кт оборотів рахунків 20, 21, 22, 27, 28, 30, 31, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 50, 51, 60, 62, 63, 64, 65, 68, 473, 474 в кореспонденції з Дт 23, 91, 92, 93, 94 (для підприємств, що використовують 8-й клас рахунків обороти за Дт 84).


2550 «Разом» – значення, обчислене за формулою:


р. 2500 + р. 2505 + р. 2510 + р. 2515 + р. 2520

Важливо! Собівартість реалізованих товарів, запасів у цьому розділі не наводять (п. 3.37 розд. ІІІ Методрекомендацій №433)

Розділ IV «Розрахунок показників прибутковості акцій»


Цей розділ заповнюють акціонерні товариства, прості акції або потенційні прості акції яких відкрито продають та купують на фондових біржах, включаючи товариства, які перебувають у процесі випуску таких акцій (п. 3.38 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). 


Наводимо у рядках:


2600 «Середньорічна кількість простих акцій» – середньозважену кількість простих акцій, які перебували в обігу протягом звітного періоду (п. 3.39 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Розрахунок середньорічної кількості акцій здійснюємо згідно з п. 5 – 7 НП(С)БО 24 «Прибуток на акцію» (п. 3.43 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2605 «Скоригована середньорічна кількість простих акцій» – середньорічну кількість простих акцій в обігу, скориговану на середньорічну кількість потенційних простих акцій (п. 3.40 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Розрахунок скоригованої середньорічної кількості акцій здійснюємо згідно з пп. 9.2 НП(С)БО 24 «Прибуток на акцію» (п. 3.43 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2610 «Чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію» – значення, розраховане діленням різниці між сумою чистого прибутку (збитку) і сумою дивідендів на привілейовані акції на середньорічну кількість простих акцій в обігу (п. 3.41 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Розрахунок чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію здійснюємо згідно з п. 4 НП(С)БО 24 «Прибуток на акцію» (п. 3.43 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2615 «Скоригований чистий прибуток (збиток) на одну просту акцію» – значення, розраховане діленням скоригованого чистого прибутку (збитку) на скориговану середньорічну кількість простих акцій в обігу (п. 3.42 розд. ІІІ Методрекомендацій №433). Розрахунок скоригованого чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію здійснюємо згідно з п. 8 – 14 НП(С)БО 24 «Прибуток на акцію» (п. 3.43 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


2650 «Дивіденди на одну просту акцію» – значення, розраховане діленням суми оголошених дивідендів на кількість простих акцій, за якими сплачують дивіденди (п. 3.44 розд. ІІІ Методрекомендацій №433).


Як подавати Звіт про фінансові результати за формою №2


Фінзвітність подають до контролюючих органів в електронній формі із дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 №851-IV та «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 №2155-VIII.


Подання платниками документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється передбачають норми ПКУ та Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557.


Для платників податків, які обрали спосіб подання звітності засобами електронного зв’язку в електронній формі (в т. ч. і за допомогою Електронного кабінету), ДПС на своєму вебпорталі веде та підтримує в актуальному стані рубрику «Електронна звітність».


Під час створення звітності, яку подають до ДПС і Держстату, використовуйте формати з першою літерою «S».


Звітність, яку подають тільки до ДПС, формують за форматами з першою літерою «J».


Антоніна КУРИЛЕНКО, консультант з обліку та оподаткування, м.Київ


Бланки документів:


  1. Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід). Форма №2
  2. Податкова декларація з податку на прибуток
  3. Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації