
На сайті СПО профспілок оприлюднено проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів».
Основні положення проєкту
Проєкт наказу визначає чітку процедуру повернення платникам єдиного внеску або перерахування на відповідні рахунки помилково сплачених коштів єдиного внеску, зокрема:
- визначає обов’язки, покладені на структурні підрозділи податкового органу, органи Казначейства, фонди загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування;
- встановлює терміни виконання таких обов’язків.
У проєкті наказу перелік фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування приведено у відповідність до вимог Закону України від 21.09.2022 №2620-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якими реорганізовано Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду шляхом приєднання їх до ПФУ.
Крім того, удосконалено форми заяви платника на повернення коштів і висновку про повернення з метою заповнення платіжної інструкції, форма якої містить нові реквізити. Форми звернень до ДПС і фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування приведено у відповідність до вимог чинного законодавства України.
Передбачено також процедуру повернення помилково та/або надміру стягнутих сум єдиного внеску органами державної виконавчої служби.
Джерело: СПО профспілок
Читайте більше:
20 липня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІІ квартал
Чому у ФОП виникає «переплата» з ЄСВ – пояснюємо простими словами
Чи платити мінімальний ЄСВ за сумісника, якщо за основним місцем у декреті
Чи має право спадкоємець повернути надміру сплачені суми ЄСВ у разі смерті ФОП



















