Повідомлення про припинення контролю над КІК: роз'яснення ДПС

Податківці роз'яснили, що після офіційної ліквідації контрольованої іноземної компанії фізична особа – контролююча особа має протягом 60 днів подати відповідне Повідомлення до ДПС. Документ слід заповнити із зазначенням причин втрати статусу контролюючої особи та внесенням інформації до рядків 12–20 форми

1

5


У податківців запитали:

Чи зобов’язана ФО – контролююча особа подавати Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи, затверджені наказом Мінфіну від 22.09.2021 №512 (далі – Повідомлення) у випадку ліквідації іноземної юридичної особи (далі – КІК), якщо така ФО одночасно володіє часткою в КІК і здійснює фактичний контроль, та чи заповнюються, зокрема, рядки 12 – 20 Повідомлення, та яку причина слід зазначити в рядку 5?

Так, зобов’язана надсилати Повідомлення до контролюючого органу протягом 60 днів з дня офіційної ліквідації контрольованої іноземної компанії:


  1. у розд. ІІІ – IV якого необхідно заповнити рядки 12 – 20.

У рядку 5 розд. I Повідомлення слід обрати такі причини:


  1. 7 «Відчуження частки в іноземній юридичній особі, що призводить до втрати визнання такої фізичної особи контролюючою особою»;
  2. 8 «Припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до втрати визнання такою фізичною особи контролюючою особою».


Джерело: ЗІР, Категорія: 103.29


Читайте більше:


У ДПС розповіли про нові підходи до контролю трансфертного ціноутворення

J/F0500111 – електронний ідентифікатор нового Податкового розрахунку в Е-кабінеті

Проміжна МСФЗ-звітність: чому двох форм недостатньо і що включити до комплекту

Об’єднана зарплатна звітність за червень 2026: за якою формою подавати юрособам

Чи має власник КІК подавати в податкову інформацію про відкриття рахунків за кордоном


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз'яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
1

5

1

3

1

5

1

10

1

9

1

11

4

5997

5

3147

1

6

16

109001

2

9

4

48

1

6

1

7

1

8

19

43842

1

5

1

8

1

6

1

8