Чи є криптовалюта законним засобом платежу в Україні: відповідь НБУ

НБУ визнає гривню єдиним законним засобом платежу в Україні, тоді як криптовалюта таким засобом не є. НБУ працює над розробкою пропозицій щодо законодавчого врегулювання ринку віртуальних активів, враховуючи європейський досвід. З введенням ліміту на перекази з картки на картку до 150 тис. гривень на місяць з 1 жовтня 2024 року, очікується зростання використання криптоактивів, особливо у тіньовому обігу

Єдиним законним засобом платежу в Україні є гривня, і це залишається принциповою позицією НБУ. Криптовалюта таким засобом не є.


Голова НБУ Андрій Пишний заявив:

Криптовалюту ми не розглядаємо як законний засіб платежу. Чи працюємо ми над цим викликом? Так, працюємо

За його словами, відбулося кілька технічних місій МВФ для вивчення різного досвіду і напрацювання комплексних пропозицій щодо законодавчого врегулювання ринку віртуальних активів, які врахували б європейський досвід і вимоги щодо фінансового моніторингу.


Пишний вважає, що із запровадженням ліміту перекази з картки на картку у 150 тис. гривень на місяць із 1 жовтня 2024 року недобросовісні особи активніше використовуватимуть криптоактиви у своїй діяльності, і обсяг операцій із криптоактивами зросте.


На його думку, сьогодні ринок віртуальних активів здебільшого обслуговує тіньовий обіг та схеми оптимізації.


Голова НБУ сказав:

Я розумію, що це вимагає від нас і від інших стейкхолдерів відповідної реакції. Зокрема, з нашого боку ми посилили регуляції щодо фактів безліцензійної діяльності, яка часто-густо пов’язана з функціонуванням саме ринку віртуальних активів

Джерело: Finance.ua