Підприємство отримало від приватного виконавця Постанову про звернення стягнення на заробітну плату боржника. Відповідно до постанови підприємство повинне здійснювати відрахування із доходів боржника, який є працівником підприємства у розмірі 20% відрахувань від заробітної плати. Сума боргу, яка підлягає стягненню з божника, складається з:
- витрат на проведення виконавчих дій,
- суми боргу за виконавчим провадженням,
- основної винагороди приватного виконавця.
Борг перераховується на один рахунок приватного виконавця. Приватний виконавець надав підприємству копію довідки №34-ОПП.
Таким чином, платник податків запитує:
- За якою ознакою доходу підприємство повинно відображати у 4ДФ утримані із заробітної плати працівника кошти на підставі Постанови приватного виконавця та перераховані на рахунок приватного виконавця?
- Яку суму утримань показувати в Додатку 4ДФ, якщо стягнення з боржника проводиться загальною сумою, яка складається з витрат на проведення виконавчих дій, суми боргу за виконавчим провадженням та основної винагороди приватного виконавця?
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) ПДФО і військового збору до бюджету здійснює юридична особа, як податковий агент, який нарахував (виплатив) дохід фізичній особі.
При цьому юридична особа також відображає такий дохід у Додаток 4ДФ під ознаками доходу:
- «126» – дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (відшкодування витрат на виконавче впровадження),
- «127» – інші доходи (основна сума боргу),
- «157» – дохід, виплачений самозайнятій особі, а саме основна сума винагороди приватного виконавця.
Джерело: ІПК від 23.07.2025 №3959/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше