Попередні заходи НБУ з посилення монетарної політики були ефективними.
Ставки за строковими гривневими депозитами та ОВДП зросли, відтак збільшився попит на ці інструменти, а чистий попит населення на валюту суттєво знизився порівняно з кінцем 2024 року – початком 2025 року. Це підтримало стійкість валютного ринку та обмежило ціновий тиск.
Однак, зважаючи на повільніше, ніж очікувалося, зниження інфляції та баланс ризиків для цінової динаміки (пов’язаних передусім із наслідками війни), НБУ наразі не бачить і простору для пом’якшення процентної політики.
Збереження облікової ставки на рівні 15,5% є важливою передумовою для повернення інфляції на траєкторію стійкого сповільнення.
Водночас це рішення матиме нейтральний вплив на кредитування з огляду на високу конкуренцію банків за якісних позичальників.
Умови кредитування залишаються близькими до доковідного рівня і найдоступнішими з початку повномасштабної війни, а динаміка кредитування – жвавою (темпи зростання видачі чистих гривневих кредитів бізнесу впродовж останніх місяців становили близько 30% у річному вимірі).
НБУ підтримуватиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпечити стале зниження інфляції до цілі 5% на горизонті політики.
Водночас НБУ враховуватиме зміни в балансі ризиків і перейде до циклу пом'якшення процентної політики лише тоді, коли переконається у відсутності загроз для стійкого сповільнення інфляції до цілі 5% на горизонті політики.
Джерело: НБУ
Нагадаємо, що у червні НБУ зберіг облікову ставку на рівні 15,5%
Довідник на тему:
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше