- Отримали лист від податкової щодо доходів з інтернету?
- Не розумієте, чому його надіслали саме вам?
- Приймаєте рішення, чи потрібно реєструвати ФОП та сплачувати податки за онлайн-продажі?
У відео від ДПС відповіді на ці та інші запитання.
Підприємницька діяльність без реєстрації та сплати податків не має права на існування. По-перше, це незаконно. По-друге, така практика створює нерівні умови для ведення бізнесу.
Наразі податкова служба проводить роботу щодо виявлення незареєстрованого бізнесу з подальшою його легалізацією в межах чинного законодавства.
Виникає питання: як ми це робимо?
Відповідь дуже проста: моніторимо та аналізуємо розміщену інформацію на сайтах та інших інтернет-ресурсах. Далі ми зіставляємо оприлюднену інформацію з інформацією, яка міститься в системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій.
Виявлені невідповідності можуть вказувати, що систематично здійснюється інтернет-торгівля без державної реєстрації. Я підкреслюю: можуть вказувати.
Трохи детальніше зупинюся на тому, що таке система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій. Це система, яка акумулює дані реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО — це електронні копії розрахункових документів та фіскальних чеків. Саме з цієї системи ми беремо дані щодо фізичних осіб, яким систематично надходять кошти на рахунки за реалізацію товару.
З цього можна зробити висновок, що є наявні ризики здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації.
Ще раз акцентую увагу: це свідчить про наявність ризиків. Аби з'ясувати обставини, ми звертаємось до громадян з пропозицією надати уточнену інформацію. Якщо наші висновки чи припущення підтверджуються, фізична особа має зареєструвати підприємницьку діяльність.
Наразі ми надаємо всю необхідну супровідну допомогу в цьому процесі. У нас розроблені покрокові інструкції щодо механізму реєстрації бізнесу та «дороговкази» щодо кожної групи спрощеної системи оподаткування: умови перебування, можливість мати найманих працівників, податки, звітність та інші важливі аспекти.
Якщо ж діяльність ведеться не систематично, ми пропонуємо задекларувати отримані доходи в рамках щорічної деклараційної кампанії, яка проводиться з 1 січня до 1 травня.
Наразі проведений аналіз дозволив нам встановити в Запорізькій області 108 випадків, які можуть бути ідентифіковані як нелегальний бізнес.
Наведу приклад: у період з 1 по 24 березня поточного року фізична особа на розрахункові рахунки отримала майже 300 000 гривень по 13 транзакціях. Інший мешканець області за той же період отримав 291 000 гривень по 38 транзакціях.
Це може свідчити про систематичне здійснення господарської діяльності, яка має бути легалізована.
Наразі говорити про результати нашої роботи ще зарано – процес триває. Але ми маємо на меті донести дуже важливий меседж:
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
ДПС виводить бізнес з тіні: майже 400 українців зареєстрували ФОП після листів податкової
Превентивні повідомлення ДПС: як податкова стимулює готівкові розрахунки через РРО
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше