Замовити рекламу
Наприклад
військовий збір
бронювання
індексація
декларація з ПДВ
зарплата
лікарняні
Головна
Новини та статті
Документи
Відеонавчання
Консультації
Інструменти
ГоловнаГоловна
Особистий кабінетОсобистий кабінет
Мої консультаціїМої консультації
АІ-КонсультантАІ-Консультант
НОВЕ
Новини та статтіНовини та статті
Безкоштовні вебінариБезкоштовні вебінари
ВідеонавчанняВідеонавчання
ПрофесіїПрофесії
КонсультаціїКонсультації
ДокументиДокументи
ІнструментиІнструменти
Нове
ДовідникиДовідники
РозвагиРозваги
Нове
Календар БухгалтераКалендар Бухгалтера
Виїзні семінариВиїзні семінари
Теми
homeБухгалтерський облікhomeЛікарняні, декретніhomeВідпусткиhomeВідрядження, підзвітні коштиhomeВійськовий облік, бронювання
Контакти0 800 600 722 (безкоштовно)+380 97 297 22 77info@7eminar.com Про нас
  • Головна
  • Консультації
  • Особистий консультант
  • Усне замовлення: правові аспекти та зауваження покупця щодо документів
<b>🤖 АІ-Консультант знає, де знайти</b>

🤖 АІ-Консультант знає, де знайти

Статті, документи, шаблони та відповіді — за одним запитом.

Спробувати
НЕ
Неля
19.08.2026 | 18:27
Інше
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Усне замовлення: правові аспекти та зауваження покупця щодо документів

Доброго дня. Покупець робив електронне замовлення на сайті, при цьому автоматично було створено номер замовлення, який дорівнює номеру рахунку, який йому виставили для сплати. Покупець сплатив це замовлення, і в призначенні платежу було вказано згідно рахунку номер і цей номер співпадає з номером замовлення. Договір на разову покупку не укладався. Покупцю були надані документи, де як договір вказано номер замовлення. Покупець стверджує, що в документах неправомірно вказали договір, адже ніякий договір не підписувався і наполягає на заміні документів, щоб в них не був зазначений договір. Як законодавчо пояснити покупцю, що замовлення яке він оплатив і є усним договором?
АІ-Консультант

Відповідь сформована штучним інтелектом та може містити неточності. Для підтвердження інформації дочекайтесь відповіді експерта.

Ні. Оплачене електронне замовлення — це не «усний» договір, а належним чином укладений договір у спрощеній письмовій / електронній формі, і посилання в документах на «договір = номер замовлення / рахунку» є правомірним за умови наявності істотних умов.

Обґрунтування

1. Чому оплачене замовлення = укладений договір
Відповідно до ч. 1 ст. 205 ЦКУ правочин може вчинятися усно або в письмовій (у тому числі електронній) формі, а сторони мають право обирати форму, якщо інше не встановлено законом.
За ч. 1 ст. 207 ЦКУ правочин вважається вчиненим у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному чи кількох документах, у тому числі електронних, або в повідомленнях, надісланих до інформаційно-комунікаційної системи, що використовується сторонами. У вашому випадку:

  • замовлення оформлене на сайті та зафіксоване в системі (номер замовлення = номер рахунку);
  • рахунок містить істотні умови (сторони, предмет, кількість, ціну тощо);
  • оплата за цим рахунком здійснена з посиланням на його номер.

2. Оплата рахунку як акцепт (прийняття оферти)
За ч. 1 ст. 638 ЦКУ договір вважається укладеним, якщо сторони досягли згоди щодо істотних умов. У господарській практиці рахунок / інвойс може виконувати функцію оферти, якщо містить істотні умови.
Згідно зі ст. 642 ЦКУ, якщо особа вчиняє дію відповідно до умов оферти (зокрема оплачує рахунок), така дія є акцептом, якщо інше не встановлено в самій оферті. Тобто:

  • розміщення замовлення + виставлення рахунку = пропозиція укласти договір;
  • оплата з зазначенням номера рахунку / замовлення = прийняття цієї пропозиції;
  • з моменту оплати договір вважається укладеним у спрощеній письмовій формі.

3. Електронне замовлення через сайт як електронний договір
Ч. 2 ст. 639 ЦКУ прямо передбачає: якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-комунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.
Закон про електронну комерцію визначає, що електронний договір — це домовленість сторін, оформлена в електронній формі, укладена з використанням інформаційно-комунікаційних систем, і має ту саму юридичну силу, що й паперовий (Закон № 675-19).
Процедура така:

  • пропозиція (оферта) розміщена на сайті або надсилається як рахунок (ч. 4 ст. 11 Закону №675);
  • акцепт може бути наданий шляхом вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції, якщо це роз’яснено в системі (ч. 2, ч. 4, ч. 12 ст. 11 Закону №675);
  • оплата замовлення через сайт за вказаними реквізитами і є такою дією.

4. Чому посилання «договір № …» у документах правомірне
ЦКУ не вимагає, щоб письмовий договір завжди оформлявся єдиним паперовим документом з підписами двох сторін. Ч. 1 ст. 207 ЦКУ визнає письмовою формою також декілька пов’язаних документів і повідомлень.
На практиці договір у спрощеній формі складається з:

  • публічної оферти / умов на сайті;
  • електронного замовлення з унікальним номером;
  • рахунку з тим самим номером;
  • платіжного документа з посиланням на цей номер;
  • видаткових / актів з тим самим номером як ідентифікатором договору.

Тому зазначення у первинних документах формулювання «договір № …», де цей номер відповідає номеру замовлення / рахунку, лише фіксує той правочин, який уже фактично відбувся шляхом акцепту оферти через оплату. Це не «вигаданий» договір і не нав’язаний новий документ, а юридичне позначення вже укладеного договору.

Рекомендація:
Поясніть покупцю, що:

  • він уклав договір у письмовій електронній формі шляхом оформлення замовлення і його оплати відповідно до норм ЦКУ та Закону про електронну комерцію;
  • номер замовлення / рахунку використано як номер договору лише для ідентифікації цієї угоди в обліку і документах, без жодних додаткових обов’язків понад уже оплачені й виконані.

Правові підстави такої позиції містяться в нормах ЦКУ щодо форми правочинів та акцепту, а також у Законі №675 про електронну комерцію, які прирівнюють електронні замовлення та оплату до письмового договору.

СК
Стефанія, консультант
експерт
19.08.2026 | 20:18
Очікує відповідь

Зазначення номера замовлення (рахунку) як договору в первинних документах є правомірним. Оплата оформленого замовлення або рахунку свідчить про укладення договору, тому підстав для заміни документів лише через відсутність окремого підписаного договору немає.


Відповідно до Цивільного кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3863, ч. 1 та ч. 2 ст. 638, договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди щодо всіх його істотних умов шляхом направлення пропозиції укласти договір (оферти) та її прийняття (акцепту). Розміщення товару на сайті, оформлення покупцем замовлення та виставлення рахунку є пропозицією укласти договір, що містить істотні умови, зокрема щодо товару, його кількості та ціни.


Згідно з ч. 2 ст. 642 Цивільного кодексу України, якщо особа, яка одержала оферту, вчиняє дію відповідно до її умов, зокрема сплачує визначену суму коштів, така дія вважається акцептом. Отже, після оплати рахунку або замовлення договір вважається укладеним.


Такий правочин не є усним у правовому розумінні. Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 639 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися укласти договір за допомогою інформаційно-комунікаційних систем, він вважається укладеним у письмовій формі.


Крім того, Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» https://zakon.rada.gov.ua/go/851-15 та Закон України «Про електронну комерцію» підтверджують можливість укладення договору в електронній формі шляхом вчинення дій, що свідчать про прийняття пропозиції, зокрема оформлення замовлення та його оплати. При цьому законодавство не вимагає обов'язкового оформлення окремого паперового документа з підписами сторін для разової купівлі-продажу.


Оскільки окремий двосторонній договір не оформлювався, підставою виникнення договірних відносин є саме оформлене замовлення або рахунок, який покупець оплатив. Тому зазначення номера такого замовлення (рахунку) у графі «Договір» первинних документів є способом ідентифікації правочину та господарської операції і не свідчить про існування окремого письмового договору.


«Відповідно до ст. 638, 639 та 642 Цивільного кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3863, а також ст. 11 Закону України «Про електронну комерцію», оформлення онлайн-замовлення, виставлення рахунку та його оплата є укладенням договору купівлі-продажу в письмовій формі шляхом прийняття оферти. Оскільки окремий договір у вигляді єдиного документа сторонами не оформлювався, підставою для постачання товару є оформлене та оплачене замовлення (рахунок), тому його номер правомірно зазначений у графі «Договір» первинних документів».


Раді допомогти, звертайтесь ще!

ОЛ
Олена
19.08.2026 | 18:45
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Податкові нюанси дивідендів з іноземних компаній для резидентів України

Вітаю! Фізична особа- резидент України отримує у 2026 р. дивіденди від інозем.компаніії (Болгарія) на свій банк.рахунок, який відкритий за кордоном. Які підтвердження треба отримати такій ФО, щоб при поданні Декларації про доходи за 2026 р. зарахувати податок з доходів, який…

3

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 20:15

Довідка про суму сплаченого податку.

Відповідно до пп.13.5 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n250 - Для отримання права на зарахування…Ще

ІВ
Величко Ірина
19.08.2026 | 17:42
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Заповнення податкової звітності для працівника у відпустці безкоштовно

Вітаю! Питання стосовно заповнення об'єднанної звітності з ЄСВ. Юр особа, єдиний податок (5%) 1 штатний працівник, який в липні перебував цілий місяць у відпустці без збереження зарплати і зарплата йому не нараховувалась. По цьому працівнику заповнений дод Д1, де вказали, що це…

4

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 19:27

Об'єднана звітність заповнюється відповідно до вимог Порядку №4 від 13.01.2015р https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15/ed20260717#n1498

У рядку 091…Ще

ОБ
Березюк Оксана Іванівна
19.08.2026 | 17:28
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Сплата податків для ТОВ з найманими працівниками в Україні

Вітаю, ТОВ на загальній системі , зареєстроване та працює м.Рівне (має 6 найманих працівників), 5 працівників працює в м.Рівне, а 1 прийнятий з серпня в м.Київ (ТОВ орендує частину нежитлового приміщення в м.Київ). Підскажіть куди сплачувати податки по ЗП, чи в звіті 20ОПП…

4

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 20:41

ЄСВ та ВЗ - за основним місцем обліку, ПДФО - за неосновним місцем обліку.

Якщо платник податку, який перебуває на обліку в міжрегіональному управлінні ДПС…Ще

ЛЮ
Людмила
19.08.2026 | 16:32
Бухоблік та фінзвітність
Відповідь надано

Як виправити помилки в бухгалтерії та уникнути штрафів

Добрий день. ТОВ БІЛЬШЕ 40 млн. В червні пропустила машину пилопродукції на експорт. Ні податкової не зареєструвала ні в декларацію по податку на прибуток не включила, ні списання круглого лісу на виготовлення пиломатеріалів не зробила. Як тепер правильно вийти з даної ситуації…

15

ТК
Тамара, консультант
експерт
19.08.2026 | 17:28

Найперше Вам треба допоказати таку операцію в бухобліку.

Тобто, якщо Ви не показали й бухобліку такі операції, то спершу треба виправити помилку тут. Тобто…Ще

НА
Наталія
19.08.2026 | 16:16
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Неправильне заповнення рядків у податковому розрахунку ЄСВ та ПДФО

На підприємстві оформлено по трудовому договору всього 4 працівника. За липень трьом працівникам нарахована зарплата. Четвертому працівникові нарахованої зарплати немає, є дні відпустки без збереження заробітної плати. В Д1 відображено всі чотири працівника. Один із них тільки з…

15

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 16:54

Все вірно, якщо усі 4 працівники влаштовані на основне місце роботи.

У рядку 091 зазначається середньооблікова кількість штатних працівників, яка…Ще

ДА
Дарія
19.08.2026 | 16:03
Військовий облік та бронювання
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Необхідність договору для курсів підвищення кваліфікації з ВО

Доброго дня. Будемо вести ВО на під-ві, відповідальним буде Директор. Купили курс на Кадроленді для диркетора Підвищення кваліфі. осіб,відповід. за ведення ВО (із Сертиф. держзразка). Чи треба , щоб Кадроленд надав • Договір із закладом освіти, який має відповідну ліцензію та…

9

ТК
Тетяна консультант
експерт
19.08.2026 | 16:16

Ні, договір не потрібен. Вам потрібен за результатом навчання сертифікат державного зразка.Заклад,який видає сертифікат, повинен мати програму, погоджену…Ще

ВГ
Гойчук Василь Іванович
19.08.2026 | 15:39
Бухоблік та фінзвітність
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Облік витрат і доходів при поверненні коштів від перевізника

Виникла така ситуація - компанія реалізувала товар клієнту (дт 361 кт 702), кошти отримано. Відправляємо товар Новою Поштою за рахунок клієнта (в цей момент визнали дохід). Дізнаємось, що товар до клієнта не доїхав, бо згоріла посилка у зв'язку з обстрілами. Компанія пише…

3

ТК
Тамара, консультант
експерт
19.08.2026 | 17:39

На наш погляд, в даному разі Вам треба сторнувати перший доход.

Адже фактично реалізація не відбулася. Через це у періоді, коли Ви дізналися про знищення…Ще

МО
Омелянська Маряна
19.08.2026 | 15:28
РРО/ПРРО, каса
Відповідь надано

Відповідь АІ схвалено експертом

Чи потрібно фіскалізувати продаж іграшок через IBAN реквізити

ФОП продає дитячі іграшки , надає реквізити в форматі IBAN чи потрібно фіскалізувати такі операції…

8

АК
Анастасія, консультант
експерт
19.08.2026 | 15:45

Все правильно! Відповідь AI можна сміливо використовувати в роботі.


Раді допомогти! Якщо виникнуть додаткові запитання — звертайтеся 😊Ще

АВ
Васильєва Анна Леонідівна
19.08.2026 | 15:26
ФОП
Відповідь надано

Взаємодія ФОП та ТОВ: питання трудових відносин і купівлі товару

Добрий день! Питання, щодо дроблення. Є працівник,який оформлений як ФОП 2 група. продає ідентичний товар, що і ТОВ (але вважається окремою одиницею), зараз є намір оформити його як менеджера компанії на не повний робочий день, щоб міг працювати і як ФОП і як менеджер (щоб не…

7

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 16:37

Законодавство прямо не забороняє працівнику ТОВ бути зареєстрованим як ФОП (2 група) та купувати товари у свого роботодавця для подальшого перепродажу…Ще

ТЕ
Тетяна
19.08.2026 | 15:21
Зарплата
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Нарахування цільового внеску: сплата чи очікування повідомлення

Доброго дня. Наше ТОВ, проаналізувло дані співробітників-інвалідів за 1 кв. 2026 р та нарахувало Цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю за 1 квартал 2026 року, але НЕ сплатило його. То, ми маємо його(внесок за 1 кв.) сплатити, А пеню та штраф НЕ…

4

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 16:30

Потрібно дочекатися ППР .

Відповідно до ст.20-1 розд.ІІ Перехідні положення Закону від 15.01.2025р №4219 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4219-20#n438…Ще

КО
Катерина Олександрівна
19.08.2026 | 14:59
Зарплата
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Чи можна відобразити лікарняні у 1 ДФ до завершення розслідування

ДД, підкажіть чи можна вказувати у 1 ДФ лікарнянні ( які теоретично нараховані ) 15.,07-21.,07 у липні, але на підприємстві йде розслідування, після закінчення буде сплата, наразі 19.08 воно ще не закінчено.
Якщо підприємство критично важливе, чи можемо ми вказати ці…

2

АК
Ангеліна, консультант
експерт
19.08.2026 | 15:53

Ні, потрібно дочекатись завершення розслідування, потім нараховувати лікарняні і відображати їх в звітності.

Згідно роз’яснення ПФУ…Ще

ТЕ
Тетяна
19.08.2026 | 14:49
Зарплата
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Вплив премії на розрахунок лікарняного у випадку хвороби

Працівник хворів цілий місяць і не відпрацював жодного дня, але йому була нарахована премія за цей місяць. Чи входить ця премія в розрахунок наступного лікарняного…

3

ГК
Галина, консультант
експерт
19.08.2026 | 18:15

Ні, не враховується.

Відповідно до абзацу 2 п.3 Порядку 1266 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1266-2001-%D0%BF#n20 Місяці розрахункового періоду, в яких…Ще

УК
Курило Уляна Анатоліївна
19.08.2026 | 14:41
ПДВ
Відповідь надано

Спір щодо термінів реєстрації РК: дата оформлення чи отримання

Продавець 08.06 зробив РК на повернення товарів від покупця і відправив покупцю на реєстрацію. Покупець зайшов у медок і отримав це РК 30.06. зареєстрував він його 08.07, бо вважає що має 18 днів на реєстрацію з дати отримання. Податкова вважає, що 18 днів на реєстрацію…

2

ЮК
Юрій, консультант
експерт
19.08.2026 | 19:16

На жаль, але на це питання складно відповісти однозначно.

Дійсно, згідно з п.89 підр.2 розд.ХХ ПКУ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n8035…Ще

LA
Larisa Amarovich
19.08.2026 | 14:41
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Правила відображення ЄСВ та ПДФО для благодійного фонду

Вітаю, Договір ЦПХ з працівником підписаний 01 липня 26р. Акт виконаних робіт буде надано в кінці серпня. Як правильно відобразити в в дод 1 і дод 5в звітності за липнь по ЄСВ.? Ми- благодійний фонд.В додатку 5 показати дату підписання,у дод 1 заповнити тільки днів-31. А в…

14

АК
Аліна, консультант
експерт
19.08.2026 | 14:59

Вітаємо! 😊

Бачимо, що Ви вже ставили аналогічне запитання трохи раніше.

Ваше перше звернення є пріоритетним, тому наш експерт надасть відповідь у першій…Ще

СВ
Світлана
19.08.2026 | 14:35
ПДВ
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Чи потрібно відображати коригування ПДВ в додатку 1

вітаю. зробили розрахунок коригування зобовязань , в декларації відобразили в рядку 7.1. чи треба показувати суму коригувань в додатку 1 в таблиці 1.1 якщо це коригування зареєстрували?
дякую…

12

ЮК
Юрій, консультант
експерт
19.08.2026 | 15:00

Ні, не потрібно. Адже в додатку 1 зазначаються :

- незареєстровані ПН – це таблиця 1.1 «Відомості про включені суми податку на додану…Ще

МБ
Буцхрикидзе Мария главный бухгалтер
19.08.2026 | 14:35
Кадри
Відповідь надано

Як правильно ліквідувати посаду при звільненні працівника

Добрий день. Підкажіть будь ласка,у нас звільняється людина і нам треба прибрати цю посаду взагалі. Як це зробити…

10

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 14:56

Шляхом внесення змін до штатного розпису або затвердження його в новій редакції.

Штатний розпис - це уніфікований документ, у якому наведено перелік посад…Ще

ОВ
Власенко Олена
19.08.2026 | 14:33
Інше
Відповідь надано

Як працівнику з-за кордону надіслати оригінал заяви

Якщо працівник з кордоном як він може надіслати орігінал заяви…

6

АК
Антон, консультант
експерт
19.08.2026 | 15:52

Так, це можливо, якщо роботодавець з працівниками узгодив такий засіб комунікації (було видано наказ про обмін документами через ел. пошту і з ним…Ще

ОВ
Власенко Олена
19.08.2026 | 14:33
Інше
Відповідь надано

Виплата розрахункових коштів при звільненні на чужу картку

Чи можна виплатити розрахункові працівника при звільненні на карту іншої людини…

8

АК
Антон, консультант
експерт
19.08.2026 | 15:33

Так, за заявою працівника.

Згідно зі ст. 24 Закону про оплату праці (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/108/95-%D0%B2%D1%80#n126) за особистою письмовою…Ще

СВ
Світлана
19.08.2026 | 14:26
ПДВ
Відповідь надано

Помилки в ПДВ: уточнення декларації та корекції сум за місяці

в серпні подали уточнюючу декларацію за червень. Була зменшена сума по 21 рядку. При подачі декларації за липень по графі 16.2 включили суму яка коригувалась, АЛЕ видає помилку по ній. Чи правильно я розумію, що різницю яку подали в уточнені буде можливість поставити в декрацію…

8

ЮК
Юрій, консультант
експерт
19.08.2026 | 15:52

Так, таку різницю (зменшення ) слід відображати в декларації з ПДВ за серпень 2026 р.:

«у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у…Ще

ТА
Таїсія
19.08.2026 | 14:24
Зарплата
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Правильний розрахунок відпусткових: нюанси двох розрахункових періодів

працівник йде у відпустку 24.08.26-31.08.26 (8к.д.),і з 02.09.26-15.09.26(14к.д.). Перший розрахунковий період для розр.відпусних 01.08.25-31.07.26./365=...*8, тут все зрозуміло. Другий розрахунковий період буде 01.09.25-31.08.26./365=...*14. Вірно (для розр.відпускних за…

15

ІК
Ірина, консультант
експерт
19.08.2026 | 14:46

Так, вірно.

Відповідно до п.3 Постанови №100 від 08.02.1995р https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF#n42 - При обчисленні середньої заробітної…Ще

  • 1
  • 2
  • …
  • 27472

Довго шукаєте інформацію? АІ-Консультант знайде потрібні матеріали на сайті швидше!🤖

Запитати

Популярне

Відновлення бухгалтерського обліку: від А до ЯНовий Податковий розрахунок за липень: 10 контрольних точок перед поданням — щоб не виправляти звітністьПідсумки тижня 10.08-14.08.2026
Усі популярні відео

Календар бухгалтера

Календар бухгалтера
  • Про нас
  • Експерти
  • Долучитися до нашої команди лекторів
  • Долучитися до нашої команди редакторів
  • Долучитися до нашої команди консультантів
  • Замовити рекламу
Телефон
0 800 600 722 (безкоштовно по Україні)+380 97 297 22 77 Адреса: 04112 м. Київ, вул. Олени Теліги, 4
Emailinfo@7eminar.com
Наші соцмережі

Договір-оферта Політика конфіденційності

ТОВ "7ЕМІНАР УА", 2026 Всі права захищені

Використання та розповсюдження матеріалів дозволяється лише за умови отримання попередньої письмової згоди від редакції сайту 7eminar.ua

Головна Відео Консультації Документи