Заголовок тимчасово відсутній
У обліку вартість обладнання відображається як капітальні інвестиції за дебетом рахунку 152. Монтаж панелей може виконуватися як сторонніми підрядниками, так і власними силами підприємства. У випадку залучення сторонніх організацій оформлюється акт виконаних робіт, на підставі якого витрати обліковуються за дебетом рахунку 152. Якщо монтаж виконують власні працівники, облік включає нарахування заробітної плати (Дт 152 – Кт 661), використані матеріали (Дт 152 – Кт 201) та інші супутні витрати. Після завершення монтажу оформлюється акт введення в експлуатацію (форма ОЗ-1) і наказ керівника. В обліку здійснюється переведення вартості об’єкта з рахунку 152 на рахунок 104 тобто проводка Дт 104– Кт 152
Для бухгалтерської амортизації строк корисного використання визначається підприємством самостійно. При визначенні строку корисного використання (експлуатації) ОЗ п. 24 НП(С)БО 7 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00#o116 враховують: очікуване використання об’єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності; передбачуваний фізичний та моральний знос; правові або інші обмеження щодо строків використання об’єкта та інші фактори. З місяця, що настає за місяцем введення в експлуатацію, нараховується амортизація згідно з обліковою політикою підприємства (Дт 91/92/93 – Кт 131). Строк корисного використання визначається наказом керівника на підставі технічної документації, зазвичай від 10 до 20 років. Для цілей податкової амортизації (актуально для високодохідників та малодохідників, які не відмовились від різниць) мінімально допустимий строк корисного використання об’єктів ОЗ групи 4 «Машини та обладнання» складає 5 років (п. 138.3.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10662).
Якщо вироблена електроенергія споживається безпосередньо самим підприємством (використовується виключно для його власних потреб, тобто не здійснюється її продаж), то рахунок 23 можна не використовувати. А витрати, пов’язані з обслуговуванням сонячних панелей (зокрема, амортизацію, техобслуговування) відносити на рахунки витрат залежно від функціонального призначення об’єктів, для яких використовується вироблена електроенергія.
Електроенергія, вироблена сонячними панелями, є виробленою з відновлюваних джерел енергії. Тому її виробництво, використання для власних потреб не підлягає оподаткування акцизним податком.
Якщо виробництво електричної енергії здійснюється без мети її продажу (для власного споживання), то отримувати ліцензію на виробництво електроенергії не потрібно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оподаткування роялті: передплата та витрати в бухгалтерському обліку
Чи потрібно подавати форму 20-ОПП на орендовані споруди
Чи потрібно повідомляти податкову про зміну юридичної адреси
Заповнення звіту по інвалідам: нові вимоги та штрафи
Достатньо чи потрібно додаткові документи для послуг автокрана
Врахування річної премії при розрахунку відпустки та відряджень
Перевірка лікарняних: хронологія змін та рішення комісії
Заповнення заяви на ліцензію: нюанси щодо РРО та дат
Перехід з неповного робочого дня на повний: звітність та нюанси
Умови бронювання відпустки та нарахування зарплати за місяць
Нарахована сума відпустки 30 000.
Чи вважається виконаною умова по бронюванню…
Чи можна не вираховувати перевикористані відпускні при звільненні
Питання про зарахування працівника-сумісника у Зведений звіт ЄСВ
Заміна нематеріального активу в статутному капіталі ТОВ
Заповнення рядка про нове робоче місце у звіті ЄСВ
Лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною: що робити
Розрахунок середньої зарплати для накопичених днів відпустки
Робітник звільняється 30.06.2026р.Має 60 днів накопичених за період до 31.12.2023р та 40 днів за…

