Заголовок тимчасово відсутній
16.02.2025р поставлений на облік в ТЦК.приступив до роботи на підприємстві 20.02.2025р.Йому були нараховані відпустки основна та УБД , зараз працює на підприємстві.
1.05.2025р. лікарською комісією встановлена ІІ група інвалідності з 17.03.2025р безстроково в наслідок ушкоджень, контузій,каліцтва повязаних з захистом Вітчизни,
Мене цікавить з якої дати я маю застосувати 8,41% ЄСВ з 1 травня 2025р , чи я маю скоригувати періоди березня, квітня? Дякую.
Ставка 8,41% для ЄСВ застосовується з дати надання документуна підприємство, підтверджуючого інвалідність.
За нормою пп.5 п.2 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом МФУ від 20.04.2015 р. №449 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15#Text підставою для застосування ЄСВ у розмірі 8,41 % є завірена копія довідки до акта огляду в МСЕК. Але відповідно до ПКМУ від 15.11.2024 №1338 "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" попередня Постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 “Питання медико-соціальної експертизи” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2024-%D0%BF#n913 втратила чинність.
Відповідно до підпунктів 6 та 7 пункту 9 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2024-%D0%BF#n65 - тепер уже експертні команди:
- встановлюють групи (підгрупи) інвалідності, фіксують причини та час її настання відповідно до підтверджувальних документів;
- встановлюють ступінь втрати професійної працездатності.
Й відповідно до підпункту 10 та 11 пункту 1 наказу МОЗ від 10.12.2024 № 2067 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1925-24#n4 затверджено форму витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
По аналогії з довідкою МСЕК застосовувати ставку ЄСВ 8,41% роботодавець має з дати надання такого витягу. Таким чином, якщо витяг надано 01.05.2025, то за березень та квітень ЄСВ лишається за ставкою 22%, з травня 2025- за ставкою 8,41%.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Вимоги для офіційної діяльності таксі: ліцензії та працевлаштування водіїв
Є відповідь АІ
Як правильно врахувати стаж для декретних виплат
Звітність для ФОП: зміни групи та форми подання
Є відповідь АІ
Чи потрібно заповнювати рядок про місце зберігання авто
Є відповідь АІ
Необхідні подальші дії щодо підтвердження критичності документів фермерів
Є відповідь АІ
Врахування збитків минулого кварталу при подачі декларації
Звітність неприбуткових організацій при авансових платежах за послуги
Чи нараховувати індексацію зарплати за один день роботи
Є відповідь АІ
Помилка при заповненні податкового розрахунку у графі 06
Є відповідь АІ
Заповнення Додатка АВ при виплаті дивідендів фізособам і юрособі
Є відповідь АІ
Звільнення від транспортного податку для сімей з трьома дітьми
«легкові автомобілі, придбані для використання сім’ями, в яких виховуються троє і більше дітей».
Прошу…
Перегляд первісної вартості основних засобів після амортизації
дякую…
Є відповідь АІ
Податкова різниця при виплаті штрафів нерезидентам: важливі нюанси
Є відповідь АІ
Як правильно розрахувати невикористану відпустку та зарплату
Документи для введення в експлуатацію основних засобів в 1С
Чи мають електронні підписи юридичну силу для кадрових документів
Облік генератора та витрат пального для ТОВ платника ПДВ
Чи може директор делегувати право підпису бухгалтеру
Виправлення помилок у нарахуванні ПДФО та ВЗ у ТОВ
Крім того, некоректно…

