Заголовок тимчасово відсутній
1. Так, повідомлення про призначення документальної позапланової перевірки може бути надіслано через ЕК.
Пунктом 42.2 ПКУ визначено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному п. 42.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1091
Листування контролюючих органів з платниками податків, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, здійснюється засобами електронного зв’язку шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.
Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків або фінансовому агенту, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та є доступним в електронному кабінеті.
2. У разі коли при організації документальної планової та позапланової виїзної або фактичної перевірки встановлено неможливість її проведення (у тому числі у зв’язку з відсутністю платника податків (посадових осіб платника податків або його законних (уповноважених) представників) за податковою адресою та/або адресою об’єктів оподаткування) посадовими (службовими) особами територіального органу ДПС/апарату ДПС, невідкладно складається у двох примірниках у довільній формі та підписується акт про неможливість проведення перевірки, що засвідчує цей факт (абзац перший пп. 1.4.5 розд. І Методичних рекомендацій № 470).
Податківці будуть намагатись встановити місце знаходження такого ФОПа через свої підрозділи.
Отже, терміни проведення документальної планової або позапланової перевірки переносяться у зв’язку із втратою, пошкодженням, достроковим знищенням документів або вилученням документів правоохоронними та іншими органами, відсутністю платника податків за своїм місцезнаходженням. Інших випадків перенесення термінів проведення документальних планових або позапланових перевірок не передбачено.
Водночас за умови наявності поважних причин, як мобілізація до лав Збройних сил України, хвороба тощо, фізична особа – підприємець має право надіслати листа до органу ДПС із проханням перенесення строку документальної перевірки, виклавши причини неможливості її проведення.
Тому, ФОП все таки краще повідомити ДПС у відповіді на Запит, шо ФОП перебуває на межами України у зв’язку з запровадженням воєнного стану і просить перенести податкову перевірку такого ФОП згідно п. 102.3.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n2287 : платник податків перебуває поза межами України, якщо таке перебування є безперервним та дорівнює чи є більшим за 183 дні
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Врахування заробітної плати за сумісництвом при лікарняному лікарняному
З січня 26-го року працівник працює тільки за основним місцем роботи на даному підприємстві.
В липні він іде на лікарняний .
Чи враховується сума нарахованої…
Передача ТЗ благодійній організації: документи та податкові нюанси
Уточнення собівартості товару: виправлення помилки в обліку
Використання кількох ПРРО та ключів: що обрати
Вибір КВЕД для пусконалагоджувальних робіт: чи підходить 33.19
Чи є фіскальний чек недійсним при підписанні чужим ключем
Зазначення податкової накладної в декларації з ПДВ: можливі дії
Переведення директора на сумісництво: зміни в документації та підписах
Складнощі обліку ПДВ та коригування при поверненні товару
Перший звіт до ТЦК для новоствореного ТОВ: строки уточнення
Є відповідь АІ
Оплата відпускних та зарплати: як правильно організувати
Повернення товару: як правильно оформити РК та декларацію
Фіскалізація чеків у ПРРО для ФОП: питання і відповіді
Звітність по особах з інвалідністю для малих підприємств: питання
На ТОВ в штаті 7 осіб.
Звіт по особах з інвалідністю не потрібно подавати?
Дякую…
Реєстрація ФОП у різних містах: нюанси та КВЕДи торгівлі квітами
Обмеження на кількість працівників для ТОВ на єп: що потрібно знати
ПДВ: Як правильно відобразити податкові накладні в УР
Чи можливе подання об'єднаної звітності без штрафів у 2026
Середньооблікова кількість працівників у звітності для роботодавця
Є відповідь АІ


