Заголовок тимчасово відсутній
На нашу думку, якщо товар був ввезений в митному режимі імпорту і Ви сплатили при ввезенні ПДВ, то маєте право включити такий ПДВ в податковий кредитна загальних підставах.
Якщо в подальшому (через 2 місяці) товар повертаєте нерезиденту, то вивезення товару оформлюють в режимі реекспорту.
За визначенням ст. 86 МКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17?find=1&text=%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80#n1131):
"Стаття 86. Умови поміщення товарів у митний режим реекспорту
1. Митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та:
...5) були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари:
а) вивозяться протягом шести місяців з дати поміщення їх у митний режим імпорту;
б) перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів;"
За таких умов ст. 206 ПКУ визначає таке оподаткування цієї операції (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%BA%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84#n5135):
"206.5. Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пунктів 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та 5 частини першої статті 86 Митного кодексу України, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 цього Кодексу."
Отже, якщо товари повертаються нерезиденту не пізніше 6 місяців з моменту імпорту в тому самому стані, що були ввезені раніше, то таке вивезення оподатковується за ставкою ПДВ 0%
Тобто, на дату оформлення митної декларації на реекспорт складаєте ПН як на експорт товарів.
Заповнення такої ПН див - ЗІР (101.16, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42050).
Відповідно, дані цієї ПН включаєте в ряд. 2.1 декларації з ПДВ
При цьому умовних ПЗ за п. 198.5 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%BA%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84#n4931) на вхідний (імпортний) ПДВ по цим товарам нараховувати не потрібно - адже вони використані в оподаткованій операції реекспорту, оподаткованій за ставкою 0 % ПДВ.
ЗІР (101.06, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37600 ):
"Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ст. 198 ПКУ по товарам, які були раніше ввезені на митну територію України в митному режимі імпорту, у разі їх повернення продавцю-нерезиденту?
Відповідь
Операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту або реекспорту (якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 МКУ) товарів, які були раніше ввезені на митну територію України в митному режимі імпорту, у разі їх повернення продавцю-нерезиденту є оподатковуваною ПДВ операцією, що оподатковується за нульовою ставкою, та податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у такому випадку не нараховуються.
У разі, якщо вивезення таких товарів за межі митної території України здійснюється із застосуванням режиму звільнення від оподаткування, передбаченого п. 206.5 ст. 206 ПКУ, то за такими товарами платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ."
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Облік ФОП: подача 20-ОПП при оренді торгової точки
Подання декларації екологічного податку при роздрібній торгівлі пальним
Ситуація з ФОП: проблеми з доставкою та орендою приміщень
Є відповідь АІ
Чи потрібен акт виконаних послуг для психолога на ФОП
2. Какую ставку единого налога надо применять , если ФОП работает по всей УКРАИНЕ, а по его региону регистрации ставка снижена местными органами до 10%? Так все таки 20…
Є відповідь АІ
Обов'язки ФОП-психолога щодо звітності та формулювання платежів
20-опп, сдал по сдачи жилья в аренду, квед 68.20 имеет
ещё надо сдавать 20-опп и как психолог?
2. достаточно ли, если в…
Повернення фінансової допомоги: як правильно відобразити в 4ДФ
Є відповідь АІ
Куди подавати декларації з прибутку після зміни власників
Є відповідь АІ
Чи потрібно застосовувати РРО для підприємця на спрощеній системі
Чи потрібно РРО, якщо
Підприємець планує відкрити 3 групу, щоб розводити перепілок, продавати м'ясо та яйця населенню, в також постачати продукцію в магазини та ресторани? Заздалегідь дякую…
Подання майнової декларації після продажу авто в іншій області
Є відповідь АІ
Запит щодо нового звіту з ЄСВ, ПДФО та ВЗ 2026 року
Як оформити інвентаризацію та акти при з'єднанні підрозділів
Є відповідь АІ
Односторонні акти в орендних договорах: нюанси та особливості
Є відповідь АІ
Перекваліфікація агентського договору: податкові ризики та наслідки
Є відповідь АІ

