Заголовок тимчасово відсутній
Новостворене тов було на єдиному податку 5% з 01.06.2024 р, перейшло на загальну систему з 01.10.2024 р. Виникли перехідні операції : оплата від покупця 100 тис на спрощеній системі, а реалізація товарів на 100 тис на загальній системі. Як правильно заповнити податкові різниці ? І чи в рядок 01 заповнювати весь дохід за рік згідно балансу чи тільки дохід отриманий на загальній системі?
У рядку 01 та 02 декларації з податку на прибуток Вам слід вказувати розмір доходу та фінрезультату, заробленого на загальній системі.
1. Першу прибуткову деку Вам слід подавати за період з дати переходу на загальну систему оподаткування по останній календарний день такого річного податкового (звітного) періоду. Тобто за період з 01.10.2024 р. по 31.12.2024 р. (див. категорію 102.202.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40205). І робити це треба у звичні річні строки - тобто протягом 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20241201#n1206).
При цьому в категорії 102.20.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=36804 податківці вказували: "У рядках 01 та 02 Декларації враховуються показники доходу від будь-якої діяльності та фінансового результату до оподаткування, визначені відповідно до правил бухгалтерського обліку, за період перебування такого платника на загальній системі оподаткування.
Водночас, враховуючи особливості визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток, разом з такою Декларацією платник податку повинен подати фінансову звітність, у тому числі, за період перебування на спрощеній системі оподаткування".
Отже, зважаючи на таку чинну роз'яснювальну практику, Вам до рядка 01 та рядка 02 декларації з податку на прибуток за 2024 рік слід записати відповідно тільки бухдохід та фінрезультат, який Ви заробили у статусі прибутківця (себто за період з 01.10.2024 р. по 31.12.2024 р. включно, не враховуючи дохід та фінрезультат за період роботи на спрощенці). При цьому, за рекомендаціями податкової разом із річною прибутковою декою Вам варто подати і річну фінзвітність, і фінзвітність за дев'ять місяців (додатково див. категорію 102.20.02 ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35421).
2. Для таких перехідних ситуацій передбачено спеціальні коригування, які мають застосовувати всі без винятку платники податку на прибуток (в т.ч. із бухдоходом менше 40 млн грн, які не ведуть облік податкових різниць). Так, в п. 4-1 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8221 вказано, фінрезультат до оподаткування податкового (звітного) періоду зменшується на суму доходу, визнаного згідно з правилами НП(С)БО або МСФЗ, у вигляді вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) у такому періоді, в частині суми їх попередньої (авансової) оплати, отриманої під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування, та оподаткованого єдиним податком.
Водночас тут-таки вказано, що фінрезультат до оподаткування збільшується на суму собівартості відвантажених (наданих) таких товарів (робіт, послуг), що врахована у податковому (звітному) періоді у складі витрат згідно з правилами НП(С)БО або МСФЗ.
Отже, Вам за озаченою перехідною операцією треба одночасно фінрезультат до оподаткування:
— зменшити на суму доходу від реалізованих товарів, визнаного згідно з правилами НП(С)БО або МСФЗ (у бухобліку його показують так: Дт 361 Кт 702), у частині отриманої передоплати (себто у тій частці, яка потрапила під оподаткування єдиним податком - у Вас, судячи із запитання, це 100 тис грн). У додатку РІ цю різницю записують до рядка 4.2.5.2;
— збільшувати на суму собівартості таких наданих послуг, що врахована у складі витрат згідно з НП(С)БО або МСФЗ (її показують одночасно із визнанням доходу бухзаписом: Дт 902 Кт 28). У додатку РІ цю різницю записують у рядку 4.1.5.2.
Отже, завдяки цим коригуванням означена перехідна операція (а якщо точніше фінрезультат від неї) не впливатиме Вам на оподаткування податком на прибуток. Адже її вже було враховано під час сплати єдиного податку.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Пільги по податку на нерухомість у Харкові після 2025 року
Дії після оренди земельної ділянки з правом викупу
Дати обліку надходження автомобіля від нерезидента для ТОВ
Датою ВМД?
Датою СМР?
Датою перетину кордону?
Датою передачі авто від продавця до покупця…
Як правильно обліковувати ПДВ без реєстрації в податковій
дякую…


