Як здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування при переведенні ОЗ до складу необоротних активів, утримуваних для продажу, та продажу таких активів у наступних звітних періодах?
Податківці проаналізували вимоги пп. 134.1.1, п. 138.1, п. 138.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та вказали на таке.
Згідно з пп. 138.3.2 ПКУ, не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел, зокрема:
- витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів;
- витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів.
Терміни «невиробничі основні засоби», «невиробничі нематеріальні активи» означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи:
не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.
Відповідно до пп. 14.1.9 ПКУ визначено, що залишкова вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів для цілей розділу III ПКУ – сума залишкової вартості таких засобів та активів, яка визначається як різниця між первісною вартістю і сумою розрахованої амортизації відповідно до положень розділу III ПКУ.
Таким чином, у випадку продажу основних засобів (у т. ч. у разі їх переведення у групу необоротних активів, утримуваних для продажу), які використовуються у господарській діяльності, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості таких активів, визначеної відповідно до правил бухгалтерського обліку, та зменшується на суму залишкової вартості цих активів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.
При цьому, на вартість необоротних активів, утримуваних для продажу, коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до п. 138.1 та п. 138.2 ПКУ, не здійснюється.
Джерело: ДПС